Czas kupić nowe okulary? Świetnie! To ekscytujący moment, bo wybierasz dodatek, który będzie miał wpływ na większość Twoich stylizacji przez kilka lat. Na szczęście w sklepach internetowych i stacjonarnych oprawki do okularów korekcyjnych dostępne są w wielu interesujących opcjach. Które z nich warto wybrać i jak dopasować okulary do swojej urody?

Jakie są modne oprawki do okularów korekcyjnych?

Jeżeli tylko masz na koncie odpowiednią ilość gotówki, rekomendujemy zakup modeli znanych marek, takich jak Hugo Boss, Prada, Dolce&Gabbana, Versace czy Ray Ban. Takie oprawki do okularów korekcyjnych kosztują niemało, ale masz gwarancję, że będą świetnie wyglądać, a ich wykonanie jest naprawdę solidne. Do tego dochodzi oczywiście prestiż z noszenia markowego dodatku!

Aby kupić okulary wymienionych producentów, trzeba przygotować się na wydatek minimum 350-400 zł za same oprawki. Za szkła płacimy osobno i to one zwykle zawyżają cenę, zwłaszcza, gdy wada wzroku jest duża. Innymi słowy, jeśli na soczewki i tak musisz wydać kilkaset złotych, nie warto oszczędzać na oprawkach.

A jakie modele oprawek do okularów korekcyjnych są aktualnie w modzie? Wymienić możemy kilka typów, które są chętnie kupowane:

  • okrągłe oprawki wykonane z cienkiego metalu
  • oprawki męskie kwadratowe i prostokątne w wersji grubej i cienkiej
  • pilotki, czyli modele zbliżone do kultowego modelu Ray Ban Aviator
  • pełne oprawki typu cat eye, często spotykane w oprawkach damskich – charakteryzują się wyciągniętymi górnymi krawędziami tworzącymi efekt kocich oczu
  • panto oraz browline, czyli okulary z grubszą ramką na górze i cienką ramką na dole (lub jej brakiem w tej części)

Niestety sama trendy to nie wszystko. Okulary mogą się ładnie prezentować na półeczce w salonie albo na podglądzie w sklepie internetowym, jednak po założeniu niekoniecznie Cię zachwycą. Aby wybrać odpowiedni model, musisz wziąć pod uwagę także cechy charakterystyczne swojej urody.

Jak dobierać oprawki do swojej urody?

Aby wybrać właściwe oprawki do okularów korekcyjnych zwróć uwagę przede wszystkim na kształt swojej twarzy. Generalna zasada mówi, że forma oprawek powinna kontrastować z kształtem facjaty. A jak określić kształt twarzy?

Podziały są różne, ale często mówi się o twarzach trójkątnych (lub owalnych), okrągłych oraz prostokątnych. Jeśli jesteś właścicielem/właścicielką twarzy o mocno zarysowanych kościach policzkowych i silnej żuchwie, prawdopodobnie Twoja twarz jest kwadratowa lub prostokątna. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się więc okulary okrągłe lub owalne.

Jeżeli natomiast Twoja facjata wygląda jak księżyc w pełni, postaw na modele prostokątne oraz kwadratowe (mogą mieć zaokrąglone kąty). W najlepszej sytuacji są osoby o twarzach trójkątnych, czyli zwężających się ku dołowi. Do tego typu pasują wszystkie rodzaje oprawek.

Czasem trudno jest ocenić kształt twarzy i stosować ścisłe zasady wybierając oprawki do okularów korekcyjnych. Jeśli więc dobrze się czujesz w danych oprawkach i inni mówią Ci, że świetnie w nich wyglądasz, zapomnij o podziałach na kształty i po prostu wybierz model, który wpadł Ci w oko!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here