Dla niektórych osób okulary są koniecznością, a dla innych pożądanym dodatkiem do kreacji. Niezależnie od tego, czy masz dobry wzrok, warto włożyć na nos najmodniejsze okulary, a stylizacja na pewno na tym zyska. Jednak jakie modele wybrać, by nosić się w zgodzie z najnowszymi trendami? Poniżej prezentujemy kilka topowych modeli oferowanych przez znane marki.

Okrągłe okulary Ray-Ban Round Metal RX3447V

Zauważyłeś, że zarówno w okularowej modzie damskiej, jak i męskiej wyjątkowo często pojawiają się okrągłe ramki? Ray-Ban nie mógł przejść obojętnie obok tego trendu. Ray-Ban Round Metal to okrągłe oprawki w wydaniu jednego z najlepiej rozpoznawalnych brandów w tej branży. Oprócz braku ostrych kątów, RX3447V zachwycają też grubością ramek – to tzw. druciaki, czyli ramki bardzo cienkie, niemal druciane. To właśnie połączenie krągłości i niewielkiej grubości ramki sprawia, że ten model Ray-Ban to aktualnie jedne z najmodniejszych okularów.

Oczywiście na popularność wszystkich Ray-Banów wpływ ma też sama renoma producenta i solidne wykonanie. W tym modelu dodatkowym plusem estetycznym jest złoty kolor ramek i brązowe zakończenia nauszników, które przełamują jednolitość złota.

Najmodniejsze okulary Ray-Ban – Aviator RX6489

Jeżeli zapytasz o najmodniejsze okulary w ogóle, nie tylko w branży korekcyjnej, z pewnością wiele osób wskaże aviatory marki Ray-Ban. To jeden z najlepiej rozpoznawalnych kształtów oprawek na całym świecie. Ich popularność rozpoczęła się wraz z klasycznym filmem Top Gun, w którym piloci nosili aviatory w wersji z ciemnymi szkłami. Od tamtej pory swoje pilotki produkują wszystkie znane marki. W sklepach nie brakuje też licznych tanich podróbek. Natomiast sam Ray-Ban postanowił zaprezentować również korekcyjną wersję kultowego modelu – Ray-Ban Aviator RX6489, prezentując tym samym kolejne modne okulary męskie w swojej ofercie.

W korekcyjnych aviatorach otrzymujesz te same cienkie ramki przypominające kształtem przeszklenia w hełmach pilotów amerykańskich myśliwców. Do tego dochodzi minimalistyczny podwójny mostek i cienkie ramki z brązowymi wykończeniami. Model ten dostępny jest w wersji srebrnej i złotej.

Okulary Prada ‌PR 16MV/1AB1O1

Obok oprawek okrągłych i zaokrąglonych aviatorów, wciąż dużą popularnością cieszą się okulary o bardziej kanciastej formie. Jeszcze nie tak dawno na nosach królowały prostokąty i kwadraty.

Aktualnie najmodniejsze okulary męskie są okrągłe, ale modele przypominające czworokąty również mają się dobrze – choć dostępne są głównie w wersjach z zaokrągleniami. Takie modele polecamy zwłaszcza osobom, które nie wyglądają dobrze w kolistych oprawkach. Dotyczy to głównie właścicieli okrągłych facjat. Jeśli głowa przypomina piłkę, a broda oraz kości policzkowe są słabo zarysowane, okulary prostokątne i kwadratowe sprawdzą się najlepiej.

Jeśli szukasz solidnie wykonanego i modnego modelu, postaw na okulary od Prady – model ‌PR 16MV/1AB1O1. Znajdziesz tu charakterystyczne grube ramki i takież zauszniki. Po bokach umieszczono srebrny logotyp producenta.

[Głosów:5    Średnia:1.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here