Dzieci często nie chcą chodzić w okularach z obawy przed opiniami kolegów i koleżanek z klasy. Za to nastolatkowie i dorośli – wręcz przeciwnie. Często chętnie zakładają na nos okulary, nawet jeśli mają bardzo dobry wzrok. Okulary są świetnym uzupełnieniem stylizacji. Mogą też podkreślać urodę lub korzystnie wpływać na postrzeganie proporcji twarzy. Na jakie modne oprawki męskie powinni postawić panowie, którzy chcą dobrze wyglądać?

Nie tylko okrągłe oprawki męskie

W świecie mody okularowej rządzi koło. Po latach zachwytu nad okularami o wyrazistych kantach, moda tradycyjnie wykonała zwrot i wróciła do krągłości. Zarówno damskie, jak i męskie modne oprawki to przede wszystkim kształty mocno zaokrąglone lub całkiem koliste. Szczególnie dużą popularnością cieszą się modele z cienkimi oprawkami – czasem określa się je mianem „druciaków”. Okulary tego rodzaju przypominają lenonki i świetnie pasują do wielu typów twarzy.

Jeśli nie przepadasz za okrągłymi okularami, możesz wybrać coś pomiędzy poprzednim trendem, a aktualną modą, a więc nadal modne oprawki męskie o kształcie zbliżonym do prostokąta, jednak z mocnymi zaokrągleniami. Dodajmy, że pomimo popularności „drucianych” ramek, nadal dobrze wyglądają wyraziste, grube oprawki.

Wiecznie modne są także Ray-Bany, które przeżywają swoją drugą młodość w wersji korekcyjnej. Szukając wyrazistych rozwiązań, koniecznie sprawdź, jak zaprezentujesz się w Aviatorach z przezroczystymi szkłami.

Modne oprawki to nie wszystko

Kierowanie się tym, co jest aktualne na czasie, nie może zdominować Twoich poszukiwań. Nawet najgorętszy hit sezonu nie będzie wyglądał dobrze, gdy nie pasuje do twarzy, którą ma przyozdobić. Kupując modne oprawki męskie powinieneś zwrócić uwagę na kształt swojej facjaty oraz jej szerokość.

Przednia część oprawek okalająca szkła nie powinna być szersza od twarzy użytkownika. Takie okulary będą sprawiać wrażenie zbyt dużych. Uważaj jednak również, by nie przesadzić w drugą stronę – zbyt wąskie oprawki wyglądają jeszcze śmieszniej. Najlepiej, gdy okulary mniej więcej pokrywają się z linią skroni. To samo dotyczy brwi i wysokości osadzenia okularów na nosie. W optymalnym scenariuszu górna część oprawek przebiega tak, jak linia brwi.

Natomiast w kwestii kształtu twarzy, generalna zasada głosi, iż oprawki należy wybierać na zasadzie przeciwieństwa. Jeśli Twoja twarz ma ostre rysy twarzy i przypomina trójkąt lub kwadrat, prawdopodobnie najlepiej zaprezentujesz się w oprawkach zaokrąglonych. Z kolei właściciele twarzy łagodnych i mocno zaokrąglonych powinni postawić na oprawki o mocniej zarysowanych kątach.

A co z kolorem? Modne oprawki męskie znajdziesz zarówno w czerni, srebrze, złocie, jak i brązie. Bardziej ekstrawaganckie osoby mogą sięgnąć też po modele o wyrazistszych kolorach – czerwone, niebieskie, zielone etc. Ważne jednak, by barwa również pasowała do cech wrodzonych, w tym przypadku koloru włosów i odcienia skóry. Ciemne włosy i ciemniejsza skóra lepiej komponują się z czarnymi oraz srebrnymi oprawkami. Z kolei jasna twarz i takież włosy dobrze zgrywają się z barwami ciepłymi, takimi jak brąz i złoto.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here