Trwa moda na okrągłe okulary korekcyjne. Po wielu latach dominacji oprawek prostokątnych i kwadratowych, na rynek śmiało weszło koło. Najmodniejsze okulary to takie, których oprawki składają się z niemal perfekcyjnych okręgów połączonych pojedynczym lub podwójnym mostkiem. Do tego wiele osób chętnie stawia na cieniutkie, druciane oprawki.

Żaden znany producent okularów nie pozwolił sobie na to, by przejść obok tych trendów. Okrągłe okulary korekcyjne proponuje zarówno Ray Ban, jak i Prada czy Dolce & Gabbana.

Okrągłe okulary korekcyjne Ray Ban Ja-Jo RX 6392

W poprzednich artykułach pisaliśmy już o męskich okrągłych Ray Banach. Teraz czas na wersję damską. Modele przeznaczone dla mężczyzn miały ramkę na tyle delikatną, że wydawało się, iż stworzenie okularów o jeszcze cieńszych oprawkach nie jest możliwe. Tymczasem model Ja-Jo RX 6392 to okrągłe okulary korekcyjne prezentujące jeszcze smuklejsze, subtelniejsze ramki. To typowe “druciaki” o linii raczej kobiecej, chociaż sam producent przedstawia je jako produkt unisex. Ramki są tu metalowe i mają kolor srebrny. Kolorowym akcentem są natomiast różowe zakończenia zauszników. Okulary mają pojedynczy mostek i klasyczne noski.

Okrągle okulary korekcyjne z linii Ja-Jo dostępne są w wielu interesujących wariantach kolorystycznych. Model RX 6392 można kupić m.in. w opcji ze złotą oprawką i niebieskimi lub czarnymi wykończeniami zauszników, w wersji srebrno-białej, srebrno-czerwonej oraz czarnej. Ray Ban pomyślał też o użytkowniczkach lubiących bardziej ekstrawaganckie rozwiązania. Możesz wybrać m.in. wersję błękitno-żółtą oraz żółto-zieloną.

Okrągłe oprawki Prada ‌PR 54VV/2741O1

Kilka wersji okrągłych okularów korekcyjnych przygotowała też Prada. Nam do gustu przypadł szczególnie model ‌PR 54VV/2741O1, który przeznaczony jest dla osób szukających nieco grubszych oprawek. Prada sięgnęła tu po modne rozwiązanie, w którym dół oprawki ma minimalną grubość, a górną część okalają grubsze okrągłe ramki. W tej wersji otrzymujesz również delikatny mostek i subtelne zauszniki. Proponowana przez nas wersja ma srebrne oprawki z białymi wykończeniami. Prada przygotowała jednak swoje okrągłe okulary korekcyjne również w wariancie złotym oraz srebrno-złotym. Połączenie srebra i złota stworzono w dwóch opcjach – możesz wybrać model, w którym grubsza część ramki jest srebrna, a dolna część i nauszniki są złote lub na odwrót – grubszy element zabarwiony jest na złoty kolor, natomiast cienkie części na srebrny.

Okulary Dolce & Gabbana DG1297/01

Swoją propozycję okrągłych oprawek okularów korekcyjnych zaprezentowało też Dolce & Gabbana. Tu również znajdziesz niemal perfekcyjnie okrągłe oprawki soczewek i cieniutki mostek z klasycznymi noskami. Natomiast do kwestii grubości głównej części oprawek D&G podeszło w oryginalny sposób. Zastosowano ramki stopniowo poszerzające się ku górze i na zewnątrz, co nieco przypomina zabiegi stosowane w oprawkach typu cat-eye, jednak tutaj nie ma mowy o tak wyraźnym efekcie. Całość sprawia jednak bardzo eleganckie wrażenie i w subtelny sposób odróżnia właścicielkę od innych osób noszących okrągłe oprawki.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here