Gotycki gorset

Mimo iż gorset można znaleźć w różnego rodzaju strojach czy stylizacja – nikt nie nosi tego elementu odzieży z taką klasą i przekonaniem jak wielbicielki klimatu goth. Być może dlatego, że w kontekście tej subkultury gorset potrafi w jedną spójną całość połączyć seksapil, styl vintage i  mroczną dekadencję.

Nic więc dziwnego, iż w szafie żadnej szanującej się gotki nie może zabraknąć dobrze dobranego gorsetu – minimum jednego. Jeśli ktoś się wzbrania tłumacząc się, że to niezbyt komfortowe – warto przypomnieć, iż w imię piękna w stylu goth warto się przemóc. Dobrze dopasowany gorset nie tylko wcale nie jest mniej komfortowy niż wszelka inna odzież – ale wręcz, już po pierwszym założeniu można szybko odkryć iż jest nawet wygodniejszy! Nie wspominając już o tym, jak zjawiskowo prezentuje się w nim kobieca figura.

Gorset – czy to coś dla Ciebie?

To prawda – gorsety są fantastycznym dodatkiem do goth-szaf!

Będziesz wyglądać zjawiskowo w gorsecie bez względu na to, czy jesteś wielbicielką dekadenckich, wiktoriańskich klimatów, fanką stylu pastel goth, urodzoną lolitą z słabością do wiktoriańskich akcentów, z powołania członkinią cyber goth społeczności czy zdeklarowaną amatorką steam-punka. Ale uwaga – aby wyglądać naprawdę w klimacie, a nie jak nieudany przebieraniec z Halloween musisz znać kilka rzeczy, które należy rozważyć przed wybraniem gorsetu dla siebie.

Dlaczego właściwie chcesz kupić gorset?

W pierwszej kolejności zastanów się dlaczego w ogóle kupujesz gorset. Czy będziesz go zakładać wyłącznie na specjalne okazje, czy też ma to być element odzieży na co dzień lub możesz masz na myśli jeszcze coś innego? Nie chodzi o to, by odwieść Cię od tej decyzji, ale to powoli Ci zawęzić wyszukiwanie tego idealnego, bowiem zastosowanie wpłynie na parametru szukanego gorsetu, takie jak materiał, kształt, długość, ilość dekoracji i cenę.

Na przykład, jeśli wybierasz gorset głównie z myślą o założeniu go na gotyckie imprezy, koncerty czy Castle Part i wiesz, że masz zamiar w nim tańczyć, być może nie będziesz chciała wybrać długiego gorsetu (typ long line) wykonanego z jedwabiu, ponieważ może nieco krępować ruchy i będzie trudniejszy do utrzymania w czystości. Podobnie, jeśli chcesz mieć gorset stosowany na co dzień, możesz nie chcieć tego z dużą ilością koronek lub innych ozdób, ponieważ nie jest to najwygodniejsza opcja w kontekście zakładania, zdejmowania czy dopasowania do reszty bardziej codziennego stroju. Zatem, jeśli określisz swój główny cel zakupu danego gorsetu będzie Ci łatwiej znaleźć ten idealny.

Gorset dopasowany na Ciebie znajdziesz na https://restyle.pl/pol_m__GORSETY-418.html.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here