Nie można interesować się światem mody i nie znać marki Ray-Ban. Zwłaszcza, gdy nadchodzi lato o tej charakterystycznej firmie przypominają sobie wszyscy miłośnicy dobrego stylu – w końcu to Ray-Ban produkuje najlepiej rozpoznawalne okulary przeciwsłoneczne na świecie. Jednak jeśli jesteś fanem tej marki, a Twój wzrok wymaga wsparcia ze strony szkieł, możesz cieszyć się Ray-Banami na co dzień. Wystarczy, że zamówisz okulary korekcyjne Ray-Ban. Jakie modele są dostępne w sprzedaży?

Ray-Ban Aviator Optics

Ray-Ban jest najbardziej znany z dwóch modeli: Aviator i Wayfarer. Oba znajdziesz również w kolekcji oprawek do szkieł korekcyjnych. Zacznijmy od tego pierwszego.

Aviator cechuje się dużymi, zaokrąglonymi szkłami przypominającymi przeszklenie w hełmach pilotów. Nie jest to przypadek – okulary te w wersji przeciwsłonecznej powstały na potrzeby amerykańskich sił powietrznych, a szczyt popularności osiągnęły po emisji kultowego filmu Top Gun.

Aktualnie dostępne są również okulary korekcyjne Ray-Ban Aviator Classic, oparte na projekcie z 1937 roku. Trudno o bardziej uniwersalny styl! To linia, która nigdy nie wychodzi z mody. Korekcyjne Ray-Bany są bliźniaczo podobne do tych z ciemnymi szkłami. Oprócz charakterystycznej oprawy szkieł znajdziesz tu klasyczny nosek i sześć interesujących zestawień kolorystycznych. Możesz postawić na model złoty, czarno-złoty, szylkret i złoto, niebiesko-srebrny, samo srebro, a także jasny brąz.

Ray-Ban Wayfarer Optics

Druga legenda, czyli Wayfarery w wersji korekcyjnej, dostępne są w kilku wariantach: original, new, ease oraz RB7034. Przyjrzymy się opcji new.

Okulary korekcyjne Ray-Ban New Wayfarer Optics to lekko zmodyfikowana wersja klasycznych Wayfarerów, jednak równie ponadczasowa. Oprawa szkieł jest tutaj nieco mniejsza i bardziej zaokrąglona zgodnie z najświeższymi trendami. Możesz jednak liczyć na charakterystyczną linię Wayfarerów i równie unikalne zauszniki z logo Ray-Ban.

Podobnie jak Aviatory, model ten dostępny jest w kilku opcjach kolorystycznych. Tutaj jednak Ray-Ban pokazuje więcej szaleństwa. Oprócz standardowego modelu czarnego i wyważonej wersji szylkretowo-brązowej, możesz wybrać także Wayfarery z zausznikami w kolorze zielonym lub niebieskim. Ekstrawagancko prezentuje się też wariant z szarymi oprawkami szkieł zestawionymi z ognistym szylkretem na zausznikach. Uwagę zwracają także czarne oprawki z czerwonym wzorem od strony wewnętrznej.

Round Metal Optics

Oczywiście kolekcja Ray-Bana jest dużo szersza i wykracza poza najbardziej znane modele. Jakie jeszcze okulary korekcyjne Ray-Ban warto założyć? Właściwie trudno znaleźć nieudane Ray-Bany! Nam jednak do gustu szczególnie przypadły minimalistyczne oprawki Round Metal Optics. Są dokładnie tym, na co wskazuje nazwa – modnymi, okrągłymi oprawkami. Mają niewielką grubość i lekko zafalowane połączenie. Zauszniki są proste, z grubszym wykończeniem zachodzącym za ucho. Dostępne w opcji złotej, czarnej i metalicznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here