Jeśli zastanawiasz się, jakie okulary kupić, by wyglądać modnie i elegancko w każdej sytuacji, skorzystaj z jednej z naszych propozycji. W sprzedaży znaleźć można wiele interesujących fasonów i opcji kolorystycznych, ale w tym zestawieniu przedstawiamy męskie okulary, które na pewno nie będą nikogo razić przesadną ekstrawagancją – zamiast tego dodadzą szyku i elegancji, podkreślą męskość użytkownika, a przy okazji będą dobrze pasować do każdej stylizacji.

Dolce & Gabbana ‌DG1304/1106 – męskie okulary okrągłe

Nie sposób nie zauważyć, że wróciła moda na okrągłe ramki do okularów, a trend ten podchwycili wszyscy znani producenci. Inspirowane tą modą są także okulary męskie D&G DG1304/1106. Mimo że na pierwszy rzut oka oprawki te nie różnią się niczym szczególnym od innych okrągłych modeli, warto zwrócić uwagę na kilka detali.

Po pierwsze, nasza propozycja męskich okularów D&G nie bazuje na perfekcyjnych kołach, jak ma to miejsce w przypadku większości okrągłych ramek. Po chwili obserwacji zauważysz, że obramowania soczewek są nieco wyciągnięte, zbliżając ten model do linii typowej dla pilotek. Druga istotna różnica to trochę większa grubość ramek. Wiele konkurencyjnych modeli prezentuje ramki o minimalnej grubości (D&G zresztą też ma takie modele w swojej ofercie). W tym wypadku zaprezentowano nieco grubsze ramki, jednak dość cienkie, by wpisywały się a aktualne tendencje modowe. Proponowana przez nas wersja jest czarna i to w takiej opcji okulary te prezentują się najbardziej elegancko. Ciekawą alternatywą jest również wariant szaro-czarny.

Męskie oprawki prostokątne – ‌Tommy Hilfiger TH 1278/FB3

Przeskoczmy do zupełnego przeciwieństwa poprzedniego modelu. W tym wypadku proponujemy model prostokątny o grubych ramkach. Warto zauważyć, że takie męskie okulary wciąż mają się dobrze, pomimo rosnącego trendu na okrągłe, druciane ramki. Powód jest prosty – koliste okulary nie pasują do każdej twarzy. Przede wszystkim nie powinny być zakładane przez osoby, które mają bardzo łagodne, zaokrąglone facjaty. Taki kształt lepiej skontrastować okularami prostokątnymi lub kwadratowymi.

Tommy Hilfiger przygotował model z grubymi, ciemnoszarymi oprawkami soczewek i solidnym mostkiem. Natomiast zauszniki proponowanego przez nas modelu mają kolor niebieski (stonowany odcień wpadający w szarość). Takie zestawienie prezentuje się bardzo modnie i elegancko!

Okulary męskie – pilotki Calvin Klein CK18106/008

Preferujesz jednak cieńsze ramki? Lubisz modele typu aviator? W takim razie męskie okulary Calvin Klein CK18106/008 przypadną Ci do gustu! Ta propozycja Calvin Klein nie ma formy typowych pilotek – oprawa soczewek jest zbliżona do kwadratu, choć aviatorowa linia również pozostaje mocno zauważalna. Model ten dodatkowo wyróżnia ciekawy mostek – umieszczony na samej górze, w postaci grubego “drutu”. To bardzo intrygująca, typowo męska kompozycja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here