hybrydy

U jednych kobiet manicure hybrydowy trzyma się przez kilka tygodni, u innych – kilka dni. Ważne jest to, by wszystko zrobić prawidłowo i użyć odpowiedniej jakości kosmetyków. Podstawą jest nie tylko kolor, ale i baza pod lakier hybrydowy oraz top. Co więc warto wiedzieć, by cieszyć się pięknymi paznokciami przez długi czas?

Paznokcie hybrydowe są obecnie hitem. Panie doceniają to, że są trwałe, gładkie i prezentują się perfekcyjnie. U niektórych kobiet utrzymują się na płytce nawet przed kilka tygodni, niestety są też takie, które muszą je robić co kilka dni! W czym tkwi problem?

Ważne jest przygotowanie płytki

Zanim w ruch pójdzie baza pod lakier hybrydowy, kolor, top oraz wszelkiego rodzaju ewentualne zdobienia – trzeba przygotować płytkę do manicure. Dokładnie odsuwamy skórki (nie wycinamy!), najlepiej użyć do tego drewnianego patyczka. Pilniczkiem nadajemy płytce kształt. Potem istotne jest to, by dobrze ją zmatowić bloczkiem polerskim – musi być dokładnie, aczkolwiek delikatnie. Następnie wacikami bezpyłowymi (zwykłe płatki kosmetyczne mogą zostawiać włoski, przez co lakier nie będzie taki gładki) nasączonymi cleanerem dokładnie przemywamy paznokcie. Dopiero wtedy możemy przystąpić do robienia manicure.

Ważna jest baza pod lakier hybrydowy

Większość pań skupia się na kolorze lakieru do paznokci. A ważna jest także baza. Powinna być dobrej jakości i średnio gęsta, by łatwo się ją aplikowało na paznokcie. Trzeba mieć na uwadze, że nie może ona zalewać skórek, wówczas – podczas odrastania płytki – szybciej odpadnie, a do tego po kilku dniach może zahaczać i nam przeszkadzać, pomijając fakt, iż nie wygląda to estetycznie. W przypadku słabej, delikatnej płytki dobrym rozwiązaniem jest witaminowa baza pod lakier hybrydowy. Semilac ma w swojej ofercie nawet bazę z keratyną, biotyną i witaminą E, która regeneruje paznokcie i tworzy na nich niewidzialną warstwę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Jeśli chcemy przedłużyć paznokcie, to w tym wypadku sprawdzi się baza pod lakier hybrydowy z koncentracją włókien fibrowych, np. Semilac Dream Long Base. Taki produkt pozwala nadbudować płytkę i doskonale sprawdza się w przypadku załamania paznokcia.

A jaki lakier i top?

Gdy dobrej jakości baza pod lakier hybrydowy zostanie już utrwalona w lampie UV, przychodzi pora na lakier. Najlepiej, by był z tej samej firmy co baza, bowiem takie kosmetyki doskonale ze sobą współgrają, przez co manicure jest zdecydowanie trwalszy. Odcień jest już kwestią indywidualną. Czasem wystarczy jedna warstwa lakieru, a czasem trzeba nałożyć dwie lub trzy – zawsze powinny być jednak cienkie, gdyż gruba sprawi, że będzie się rozwarstwiać i szybciej odpadnie.

Na koniec – top. Może być matowy lub błyszczący. Niektóre marki oferują nawet bazę i top w jednym, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie czas i oszczędność. Osoby z bardzo słabą płytką powinny jednak wybierać oddzielny top, który ma właściwości mocno utwardzające paznokcie i chroniące je przed złamaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here