Czy warto kupować kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne są coraz bardziej popularne. Świadome konsumentki chętnie sięgają po ekologiczne produkty kosmetyczne, aby zadbać o swój wygląd przy pomocy naturalnych składników.

Naturalne kosmetyki nie są wyłącznie nową modą, ale także świadomym wyborem klientów. W drogeriach coraz więcej kosmetyków jest opatrzonych napisem “naturalne” czy “ekologiczne”. Niestety, nie każdy tego typu kosmetyk rzeczywiście jest naturalny. Chcąc dokonać zakupu prawdziwie ekologicznych kosmetyków musimy poszukać specjalnych certyfikatów, które poświadczają nie tylko naturalny skład kosmetyku, ale także ekologiczne pochodzenie składników, które zostały użyte do produkcji.

Kosmetyki konwencjonalne, a naturalne. Jaka jest podstawowa różnica?

Pomiędzy kosmetykami konwencjonalnymi, a naturalnymi istnieje zasadnicza różnica. Kosmetyki konwencjonalne produkowane są z zastosowaniem niewielkich ilości składników aktywnych, ale pełno w nich substancji dodatkowych i pomocniczych. Substancje te często są czysto chemiczne i mogą powodować podrażnienia, reakcje alergiczne czy inne problemy ze skórą. Ponadto, składniki aktywne zawarte w kosmetykach konwencjonalnych mogą pochodzić z upraw, w których stosuje się pestycydy, chemiczne środki ochrony roślin, nawozy, a nawet modyfikacje genetyczne. Wszystkie te substancje, wchłonięte przez roślinę, przedostają się do kosmetyku, a następnie są aplikowane na skórę.

W przypadku kosmetyków naturalnych, które posiadają stosowną dokumentację, która potwierdza ich wysoką jakość wszystko wygląda zupełnie inaczej. Aby uzyskać certyfikat godnej zaufania organizacji, produkt musi spełniać bardzo wysokie wymagania. Większość składników użytych do produkcji musi być naturalnych, a niemal wszystkie składniki naturalne muszą pochodzić z ekologicznych upraw. Ponadto, tych w produktach kosmetycznych substancje pomocnicze i dodatkowe są zwykle ograniczone do minimum, a całość oparta jest na składnikach aktywnych. Z tego też powodu, kosmetyki ekologiczne wykazują bardzo wysoką skuteczność pielęgnacyjną.

Czy warto kupować kosmetyki naturalne?

Zdecydowanie tak, ale tylko w przypadku, gdy składniki użyte do produkcji kosmetyku są naprawdę naturalne i pochodzą z ekologicznych upraw. Z tego też powodu, warto poznać kilka najczęściej spotykanych znaków organizacji certyfikujących i szukać ich na wybranych przez siebie kosmetykach. Tylko w takim przypadku możemy mieć pewność, że używane przez nas produkty kosmetyczne są całkowicie bezpieczne, a ich jakość najwyższa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here