Wybór damskiego zegarka na rękę

Zegarki na rękę są znów w modzie! Chyba każdy zdążył już zauważyć, że z roku na rok coraz więcej osób używa zegarków na rękę. Te niezwykle popularne kilka dekad temu urządzenia wracają dziś do łask, stając się istotnym elementem codziennego stroju, a także towarzyszem odświętnych kreacji. Wzrastająca ilość dostępnych rodzajów tych urządzeń nie ułatwia wyboru, dlatego – zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – czym powinien charakteryzować się dobry zegarek na rękę dla kobiety oraz na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu.

Podstawowe parametry wizualne – czyli kolorystyka zegarka

Kwestia koloru zegarka jest jedną z najważniejszych. Do wyboru mamy zarówno klasyczne rozwiązania i formalne barwy, jak i zupełnie niestandardowe zestawienia barw i motywów graficznych. Wszystko zależy od naszych preferencji, okazji, w czasie których z zegarka będziemy korzystać i innych indywidualnych czynników.

Pod kątem koloru, można podzielić zegarki na rękę dla kobiet na kilka podstawowych grup. Pierwszą stanowią zegarki imitujące biżuterię – najczęściej wyposażone w drobną kopertę i bransoletę w kolorze srebra, złota lub innych szlachetnych barwach.

Drugą grupę tworzą zegarki wieczorowe – wśród których zdecydowanie wyróżniają się te w ciemnych barwach. Najczęściej, efekt elegancji jest uzyskiwany poprzez delikatne zestawienia barw lub manipulację kontrastami pomiędzy barwą tarczy, koperty a paska.

Zegarki damskie przeznaczone do noszenia na co dzień to kategoria obejmująca niemal wszystkie dostępne odcienie. Zegarki takie dopasowujemy do naszego już ukształtowanego stylu ubioru, wobec którego zegarek ma być estetycznym dopełnieniem. Szczególnie popularne są tak zwane zegarki klasyczne – o okrągłym kształcie koperty, pasku średniej szerokości oraz jasnej tarczy.

Konstrukcja zegarka a jego styl

W konstrukcji zegarki wyróżniamy przede wszystkim kopertę, tarczę i pasek. Te trzy elementy mają największy wpływ na wygląd danego zegarka. Koperty występują przede wszystkim w klasycznych kształtach – będących prostymi figurami geometrycznymi. Do najpopularniejszych należą okręgi, owale, prostokąty oraz kwadraty. Koperty w tych kształtach pasują do wielu rodzajów stylizacji oraz okazji.

Tarcza ma ten sam kształt co koperta, w której się znajduje. Często, jest tej samej (lub odwrotnej) barwy co właśnie koperta. Tarcza powinna być na tyle duża, by ułatwiać nam odczytywanie wyświetlanej pory dnia, lecz zarazem – na tyle mała, by zegarek bez problemów mieścił się w rękawie koszuli lub płaszcza.

Paski do zegarków są często kupowane razem z jego pozostałą częścią. Zdarza się jednak, że pasek dopasowujemy osobno do zegarka, próbując stworzyć oryginalne połączenie wizualne. W wyborze paska sięgamy zarówno chętnie po paski skórzane, jak i bransolety. Oba rodzaje sprawdzają się podczas spotkań towarzyskich, biznesowych oraz w czasie eleganckich uroczystości. Po bransolety sięgają chętniej kobiety gustujące w obfitej biżuterii i dużej ilości dodatków. Paski skórzane są bardziej „minimalistyczne”, czy też schludne, niemniej – również potrafią dodać szyku i gracji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here