Endokrynolog Katowice

Choć termin endokrynologia dla wielu brzmi enigmatycznie, z zaburzeniami wymagającymi konsultacji ze specjalistą z tej dziedziny zmaga się coraz więcej osób. Mowa bowiem o zaburzeniach hormonalnych, a więc chociażby nadczynności czy niedoczynności tarczycy, cukrzycy czy zaburzeniach hormonalnych. Jak objawiają się choroby układu dokrewnego i gdzie w Katowicach szukać dobrego endokrynologa?

Endokrynolog – specjalista od zaburzeń hormonalnych

Endokrynologia to ważna i prężnie się rozwijająca dziedzina medycyny. Zajmuje się wszelkimi zaburzeniami w funkcjonowaniu gruczołów wydzielania wewnętrznego: tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, trzustki, przysadki mózgowe, gonad, jajników. Lekarz endokrynolog konsultuje, diagnozuje i leczy choroby endokrynologiczne, a więc wynikające z zaburzenia gospodarki hormonalnej. Do najpopularniejszych należą choroba Hashimoto, niedoczynność i nadczynność tarczycy, cukrzyca, choroba Cushinga, zaburzenia dojrzewania płciowego, niepłodność. W przypadku niektórych schorzeń ściśle współpracują lekarze różnych specjalizacji: endokrynolog i ginekolog czy endokrynolog i diabetolog.

Endokrynolog Katowice prywatnie – objawy, które powinny skłonić do konsultacji lekarskiej

Jednym z problemów przy chorobach endokrynologicznych jest późne rozpoznanie. Wiele osób ignoruje niepokojące objawy, przypisując je wrodzonej naturze czy obwiniając o nie zbyt szybkie tempo życia. Wszystko dlatego, że objawy zaburzeń hormonalnych są mało specyficzne i czasem łatwo pomylić je np. ze zmęczeniem.

Kiedy niezbędny będzie endokrynolog Katowice? Niepokojące objawy to najczęściej:

– osłabienie, uczucie ciągłego przemęczenia, senność,
– bóle głowy,
– uderzenia gorąca, nadmierna potliwość,
– wahania wagi, nagły przyrost kilogramów lub gwałtowne chudnięcie,
– obrzęki,
– wypadanie włosów,
– zaburzenia miesiączkowania, ból piersi, krwawienia z dróg rodnych.

Kiedy przyda się endokrynolog dziecięcy katowice?

Zaburzenia wydzielania wewnętrznego nie omijają również dzieci. Endokrynolog Katowice prywatnie warto odwiedzić, jeśli dziecko jest znacznie niższe niż rówieśnicy i sprawia wrażenie, jakby przestało rosnąć, ale także wtedy kiedy gwałtownie rośnie, przewyższając inne dzieci. Niepokojącym sygnałem jest przedwczesne dojrzewanie, któremu może towarzyszyć nieproporcjonalna sylwetka.Endokrynolog dziecięcy w Katowicach zbada dziecko i zleci kontrolę poziomu hormonów, diagnozując lub wykluczając choroby układu dokrewnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here