Biżuteria

Jeśli zależy Ci na tym, by w każdej sytuacji wyglądać stylowo, musisz nie tylko na bieżąco śledzić aktualne trendy, ale też znać pewne ogólne zasady, które pomogą Ci, kiedy będziesz planować strój na jakąkolwiek okazję. Dotyczy to również wyboru biżuterii. Nie dość, że powinno się ją dobierać do naszej budowy anatomicznej (np. wielkości twarzy, rodzaju dekoltu), materiału, z którego został wykonany ubiór, to warto znać również zasady doboru biżuterii na różne okazje. Oto kilka przykładów.

Rozmowa rekrutacyjna, spotkanie biznesowe

To takie sytuacje, w których źle dobrana biżuteria może przełożyć się na utratę klientów albo zaprzepaszczenie szansy na wymarzoną pracę. Stroje biznesowe powinny zostały zaprojektowane tak, by podkreślać nasz profesjonalizm. Uwaga naszych rozmówców powinna być skupiona przede wszystkim na tym, co mamy im do przekazania. Stąd stonowana kolorystyka ubrań (czerń, granat, biel to preferowane kolory), niezbyt krzykliwy makijaż, a także – skromne dodatki. Stawiamy tu przede wszystkim na elegancję. Świetnym uzupełnieniem stylizacji będą delikatne kolczyki, prosty naszyjnik czy skromna bransoletka, które będą świetnie podkreślać szyk i pokazywać nasz gust.

Wesele lub inna impreza okolicznościowa

Z jednej strony taka impreza ma charakter formalny, z drugiej natomiast najczęściej znajdujemy się wtedy w gronie rodzinnym. Możemy więc pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, podkreślając własny styl. Na ogół przyjmuje się, że biżuteria na takich spotkaniach powinna być mocnym punktem stylizacji. Dobieramy ją w zależności od charakteru kreacji. Dobrze sprawdzi się tutaj zasada kontrastu kolorystycznego. Do butelkowej zieleni dobierz srebrno-czerwone dodatki, a do granatowej – białe. Oczywiście jeśli preferujesz stonowane stylizacje, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać skromniejsze, eleganckie kolczyki i bransoletki. W zależności od wieku i kreacji, dobrym wyborem może być nawet ręcznie robiona biżuteria. Drobne kryształki, ozdoby z koralików Miyuki czy masy perłowej mogą doskonale współgrać z szykowną sukienką.

Spotkanie z przyjaciółmi, impreza

Wyjścia ze znajomymi zupełnie znoszą zasady, jeśli chodzi o wybór biżuterii. W takiej sytuacji warto przede wszystkim kierować się własnymi upodobaniami, charakterem spotkania, a także wybranym strojem. Duży wpływ na to, co znajdzie się na Twojej szyi czy nadgarstku, będzie więc miała również pora roku. Jeśli lubisz własnoręcznie robioną biżuterię, masz tutaj olbrzymie pole do popisu. Sprawdzi się ona zarówno w czasie wyjścia na kręgle, do pizzerii, jak i na imprezie. Doskonale uzupełni letnią stylizację, szczególnie w połączeniu z bluzką i krótkimi shortami, jak i ze zwiewną, letnią sukienką.

Biżuteria, choć składa się na nią kilka drobnych elementów, może mieć niebagatelne znaczenie dla generalnego odbioru Twojej stylizacji przez otoczenie. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w oficjalnych sytuacjach. Na co dzień możesz bez obaw dobierać własnoręcznie robione dodatki. Jeśli zależy Ci, by taka biżuteria nie wyglądała kiczowato, zawsze wybieraj produkty ze sprawdzonych sklepów tj. Korallo. Znajdziesz tam wiele gotowych elementów, tj. modne ostatnio koraliki TOHO (https://www.korallo.pl/koraliki-toho) czy koraliki czeskie, wykonane z materiałów najlepszej jakości, co w oczywisty sposób przełoży się na jakość wyrabianych bransoletek, kolczyków czy naszyjników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here