Matura to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu młodego człowieka, więc przed nią trzeba się odpowiednio wyszaleć. Na szczęście większość szkół organizuje studniówki, na których możesz zrelaksować się w gronie przyjaciół z klasy. Sto dni przed maturą to odpowiednia pora, by poimprezować przed wzięciem się na poważnie za przygotowania do egzaminu dojrzałości.

Studniówka jest również imprezą, którą pamięta się przez całe życie, więc z pewnością chcesz się na niej pięknie zaprezentować. Jakie suknie studniówkowe warto wybrać, by zrobić niezapomniane wrażenie na wszystkich uczestnikach imprezy?

Suknie studniówkowe – fasony koktajlowe

Każda studniówka jest trochę inna i może się zdarzyć, że szkoła zorganizuje bardzo wystawną imprezę w formie balu. W takim przypadku oczywiście powinnaś przeglądać suknie studniówkowe, które mają szczególnie eleganckie fasony. Wskazana będzie odpowiednia długość. Szykownie prezentują się także zasłonięte ramiona i oczywiście odpowiednie dodatki, np. fantazyjny naszyjnik.

W większości przypadków jednak nie obowiązują odgórnie narzucone zasady, a to oznacza, że suknie studniówkowe nie powinny być przesadnie oficjalne. Studniówka jest imprezą, na którą należy się odpowiednio przygotować, ale niekoniecznie musi to oznaczać tworzenie balowej kreacji. Wręcz przeciwnie. O wiele lepiej dostosujesz się do charakteru imprezy, jeżeli postawisz na coś o trochę luźniejszym charakterze. A to prowadzi nasze poszukiwania w kierunku fasonów koktajlowych.

Czym są sukienki koktajlowe? To właśnie typowo imprezowe modele przeznaczone na kulturalne przyjęcia. Oryginalnie zostały stworzone na tzw. cocktail party, czyli popołudniowe imprezy, trwające 2-3 godziny. Jeśli interesują Cię suknie studniówkowe w tym stylu, rozglądaj się za modelami o długości sięgającej mniej więcej linii kolan (mogą być trochę krótsze lub dłuższe). Charakterystyczną cechą sukienek koktajlowych są też odsłonięte ramiona, co sprawia, że fasony tego typu polecane są szczególnie szczupłym dziewczynom. Taka sukienka nie może mieć też zbyt głębokiego dekoltu. Wskazane jest za to wyraźne zaznaczenie talii, podkreślające naturalne wcięcie kobiecej sylwetki.

Czarna sukienka na studniówkę

Prędzej czy później każda kobieta decyduje się na zakup tzw. małej czarnej, czyli sukienki o raczej prostym kroju, która ma bardzo uniwersalny charakter. Czerń jak najbardziej pasuje również na studniówkę. To klasyczna i łatwa do skompletowania kreacja. Idealny wybór dla dziewczyn nie przepadających za wielogodzinnymi poszukiwaniami idealnej stylizacji. Dobierz do takiej sukienki wyraziste obuwie lub kontrastującą torebkę, by stworzyć ciekawą stylizację. Czarne suknie studniówkowe świetnie zaprezentują się też w połączeniu z fantazyjnym naszyjnikiem. Pamiętaj jednak, by nie stosować jednocześnie zbyt wielu wyrazistych ozdób, bo stylizacja straci lekkość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here