Oryginalne pomysły na dekoracje wielkanocne

Święta wielkanocne, tak samo jak święta Bożego Narodzenia, wymagają specjalistycznej oprawy. Choć zimą nieco łatwiej stworzyć odpowiedni klimat, mając do dyspozycji, chociażby choinkę i lampki, to jednak z ozdób wielkanocnych nie warto rezygnować. Oto oryginalne pomysły na to, jak udekorować dom na święta.

Moc kolorów

Wielkanoc zwykle przypada wczesną wiosną, gdy przyroda zaczyna budzić się do życia. Wtedy też wszechobecne stają się kolory, które warto wykorzystać, przygotowując świąteczne dekoracje. Z Wielkanocą kojarzy się przede wszystkim kolor żółty, lecz doskonałym wyborem będą również różnego typu kolory pastelowe. Jajka w kolorze błękitnym, jasnoróżowym czy zielonym będą się idealnie prezentować w wiklinowym, brązowym koszyczku. Sam w sobie może on stworzyć ciekawą ozdobę wnętrza, wystarczy tylko wpiąć w niego gałązki bazi, do środka zaś włożyć pisanki. Na Wielkanoc doskonale sprawdzą się również kolorowe kurczaczki czy króliczki, wykonane na przykład z filcu. 

Wielkanocne drzewko i stroik?

Różnorodne pomysły na ozdoby wielkanocne można czerpać nie tylko z tradycji świątecznych, związanych bezpośrednio ze zmartwychwstaniem Chrystusa, ale również z tradycji…bożonarodzeniowych. Przykładem może być, chociażby drzewko świąteczne, które można wykonać w bardzo prosty sposób. Wystarczy bowiem na pustych gałązkach drzewa powiesić kolorowe jajka, a całość umieścić w wielobarwnej donicy. Ciekawą alternatywą będzie umieszczenie kolorowych jajek pośród liści roślin, stojących w donicy, przypominającej połówkę jajka. Na świątecznym stole idealnie będzie prezentował się przezroczysty wazon, wypełniony w całości pisankami. Pomiędzy nimi można zaś umieścić kwiaty, jednak w tym przypadku sprawdzą się jedynie sztuczne bukiety. Z pisanek, gałązek bazi i bukszpanu można natomiast przygotować stroik wielkanocny, który ozdobi drzwi wejściowe do mieszkania bądź wejście do salonu. Do stworzenia ciepłej, rodzinnej atmosfery podczas świąt, wykorzystać można lampki. Idealnie sprawdzą się szczególnie żółte bądź białe — zarówno te mniejszych rozmiarów, jak i przypominające swoich wyglądem żarówki, będą doskonałym wyborem. Co ciekawe, lampki mogą posłużyć domownikom nieco dłużej, gdyż już od wielu sezonów cieszą się one statusem całorocznych. W razie potrzeby, po świętach, można je również przenieść do ogrodu i oświetlić za ich pomocą na przykład altanę. 

Wielkanocne ozdoby DIY? Dlaczego nie!

Zdecydowaną większość ozdób wielkanocnych można wykonać we własnym zakresie, techniką DIY. Potrzebne będą do tego materiały, takie jak na przykład ugotowane jajka, kolorowy papier, klej czy nożyczki. Doskonale sprawdzi się także bibuła, z której przygotować można na przykład świąteczne kwiatki. Oczywiście, wśród dekoracji wielkanocnych nie może zabraknąć także żywych roślin, jednak te warto wykorzystać na sam koniec. Tworząc ozdobę na kilka dni czy tygodni przed świętami, kwiaty mogą stracić płatki, zaś zielone listki mogą stać się brązowe, przez co dekoracja nie będzie już tak efektowna. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here