Okulary stały się tak modnym dodatkiem, że chętnie sięgają po nie nawet osoby, które nie potrzebują korekcji wzroku. Piękne oprawy okularowe świetnie urozmaicają stylizację, dodają twarzy blasku i podkreślają charakter właścicielki. Jak dobierać oprawki, by prezentowały się naprawdę dobrze?

Kształt twarzy i kolor włosów

Zacznijmy od barwy okularów. W sprzedaży znajdziesz oprawy okularowe w kolorach uniwersalnych – brązowe, czarne, srebrne czy szafirowe oraz złote. Często spotykane są też oprawki miedziane. Obok nich występują bardziej ekstrawaganckie propozycje. Jeśli lubisz błyszczeć w otoczeniu niczym gwiazda popu, postaw na warianty w intensywnych barwach – czerwone, niebieskie, czarne na zewnątrz a czerwone od wewnątrz itp. Barwnych możliwości jest całe mnóstwo, a swoje ekstremalnie kolorowe modele przedstawiają również znani producenci, z samym Ray-Banem na czele.

Jeśli jednak wolisz bardziej zrównoważone stylizacje, postaw na barwy neutralne. Jak je dobrać własnej urody?

Jeżeli masz ciemne włosy, najlepiej komponować się z nimi będą oprawy okularowe czarne, srebrne oraz szafirowe. Z kolei do włosów blond polecamy przede wszystkim oprawki złote, srebrne oraz miedziane. Panie o rudych włosach świetnie zaprezentują się, gdy ich twarz ozdobią oprawki miedziane lub złote.

A co kształtem twarzy? Jeśli Twoje lico z różnych geometrycznych figur najbardziej przypomina kwadrat, postaw na oprawki owalne lub cat eye. Natomiast okrągłe oprawy okularowe świetnie sprawdzą się w przypadku twarzy trójkątnych. Tutaj warto postawić też na podłużne owale. Osobom o facjacie szerokiej i okrągłej najlepiej pasują oprawki prostokątne oraz owale w średnim rozmiarze. Z kolei właścicielki twarzy podłużnych o zaokrąglonych rysach powinny dobierać przede wszystkim prostokątne modele.

Oczywiście, poza kołem, trudno byłoby znaleźć oprawki perfekcyjnie geometryczne (i całe szczęście…), więc opisane kształty to tylko ogólne wskazania. Panie chętnie sięgają ponadto po oprawy okularowe w kocim stylu, które również mogą być bardziej okrągłe lub poprzeczne, co pozwala na trafniejsze dobranie do kształtu twarzy.

Za pomocą okularów możesz też nieco „skorygować” kształt swojego nosa. Jeżeli jest on długi, niski nosek w oprawce pozwoli na optyczne skrócenie.

Modne oprawy okularowe

Dobór opraw okularowych musi być podyktowany nie tylko własnymi atrybutami, ale również aktualnie panującymi trendami. Jeśli chcesz prezentować się świeżo i stylowo, postaw na okulary o cienkich ramkach. Coraz modniejsze stają się tzw. druciaki – okulary, w których oprawki są tak delikatne, że wyglądają, jakby były wykonane z drutu. Wielu okularników obu płci chętnie sięga po takie modele zwłaszcza w wariancie okrągłym, typu windsor. Ciekawym nowym trendem jest też przezroczystość. Co powiesz na transparentne, grube oprawki typu cat eye? Taki model będzie pasował do wielu stylizacji, a do tego wyróżni Cię z tłumu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here