Opadające powieki

Opadające powieki górne mogą wynikać z wrodzonego nadmiaru skóry powiek lub być efektem naturalnego procesu starzenia, któremu podlega skóra. Jak temu przeciwdziałać? Z pomocą przychodzi blefaroplastyka – zabieg chirurgiczny, który daje szybkie i naturalne rezultaty.

Co sprzyja opadaniu powiek górnych?

Zanim opowiemy nieco więcej o blefaroplastyce, należy wyjaśnić, dlaczego tak wiele kobiet zmaga się z problemem opadających powiek górnych. Jedna z przyczyn to upływający czas. Z wiekiem skóra naturalnie traci elastyczność i jędrność, cieńczeje, staje się wiotka na całym ciele, również w rejonie powiek. Kolejna kwestia to uwarunkowania genetyczne. Warto podkreślić, że nie jest to defekt urody, który dotyczy jedynie dojrzałych kobiet. Część młodych pacjentek również cierpi z powodu opadających powiek, niektóre przyzwyczajają się do tego typu niedoskonałości, inne chcą poprawić komfort życia i decydują się na blefaroplastykę. 

Opadaniu powiek sprzyja nałogowe palenie papierosów. Czynnikami sprawczymi mogą być też:

  • osłabienie mięśni, 
  • ptoza, 
  • choroba nowotworowa,
  • nieumiejętne zaaplikowanie botoksu,
  • obciążenie powiek przez blizny,
  • uszkodzenie nerwu w okolicy oka.

Opadające powieki dotyczą także Ciebie? Dowiedz się, jakie są zalety poddania się blefaroplastyce.

Opadające powieki a komfort życia – dlaczego warto skorzystać z blefaroplastyki?

O opadających powiekach mówimy wtedy, gdy powieka górna przysłania przynajmniej 2 mm tęczówki oka. Sprawia to, że kobieta wygląda na smutną, nieprzystępną i zmęczoną. Często pacjentki skarżą się, że mają wrażenie, że ich powieki są ciężkie, doskwierają im bóle głowy i ciągłe zmęczenie. Wiotka skóra powiek może też ograniczać pole widzenia, powodując duży dyskomfort na co dzień. Niestety, nawet najpiękniejszy makijaż nie jest w stanie skutecznie ukryć tego kompleksu. Zamiast próbować zatuszować defekt kosmetykami kolorowymi, lepiej postawić na skuteczne i trwałe rozwiązanie, jakim jest zabieg blefaroplastyki, dostępny m.in. w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Dzięki tej procedurze możesz podnieść poziom zadowolenia ze swojego wyglądu, poczuć się pewniej i lepiej funkcjonować w codziennym życiu.

Blefaroplastyka powiek – najlepszy sposób na opadające powieki górne 

Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny, podczas którego lekarz w precyzyjny sposób usuwa nadmiar skóry z problematycznego obszaru. Dzięki wykonaniu nacięć w załamaniu górnej powieki nie musisz martwić się, że blizny pozabiegowe będą widoczne. Interwencja chirurgiczna odbywa się w sterylnych warunkach. Przed procedurą odbywasz wstępną konsultację ze specjalistą, podczas której informuje Cię o:

  • przebiegu operacji, 
  • odpowiednim przygotowaniu, 
  • przeciwwskazaniach, 
  • rekonwalescencji i zaleceniach pozabiegowych. 

Jeżeli palisz nałogowo tytoń, musisz odstawić papierosy co najmniej miesiąc przed blefaroplastyką powiek. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego lub krótkiego znieczulenia ogólnego blefaroplastyka nie jest bolesna, a Ty możesz cieszyć się odmłodzonym wyglądem przez długi czas. 

Co zamiast blefaroplastyki? Nieinwazyjny lifting powiek Ultraformer III 

Jeśli Twój problem opadających powiek nie jest zaawansowany, możesz skorzystać z innych zabiegów niż blefaroplastyka. Dużą popularnością wśród pacjentek naszej kliniki cieszy się Ultraformer III, który opiera się na innowacyjnej technologii HIFU (high intensity focused ultrasound). Podczas kuracji tkanki są podgrzewane na różnych głębokościach, co prowadzi do ujędrnienia wiotkiej skóry powiek. Dzięki skoncentrowanej sile ultradźwięków efekty są długotrwałe, zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.

Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących zabiegu blefaroplastyki powiek, zanim zdecydujesz się poddać tej metodzie? Odwiedź naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz najważniejsze informacje na temat tego skutecznego zabiegu medycyny estetycznej: https://bienkowscyclinic.pl/ 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here