Młodzi ludzie mają różne podejście do okularów. Jedni nie chcą ich nosić nawet pomimo dużej wady wzroku, która przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Inni za to najchętniej przesiadywaliby za długo przed komputerem tylko po to, by okulista przepisał okulary – tak im się podobają. Nie brakuje też osób (zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych), które noszą tzw. zerówki, a więc po prostu ładne okulary ze szkłami bez korekcji.

Tak czy inaczej, prawdopodobieństwo, że młody człowiek chętnie będzie wkładał na nos okulary rośnie, gdy rodzic zafunduje zakup ciekawie wyglądającego modelu. Jakie okulary młodzieżowe wybrać, aby nastolatek mógł nosić je z dumą?

Oprawki w okularach młodzieżowych

Kluczową kwestią jest dobór odpowiednich oprawek – na szkła mamy znacznie mniejszy wpływ. Młodzież najchętniej zakłada okulary pełne intensywnych kolorów lub czarne oprawki z barwnymi dodatkami. Żywa kolorystyka doskonale pasuje do energicznego młodego człowieka. Okulary z motywami czerwonymi, niebieskimi i zielonymi będą znakomitym wyborem.

Warto też zwrócić uwagę na okulary młodzieżowe z wymiennymi elementami. W niektórych modelach można wymieniać części oprawek (zawiasy lub ramiączka), co pozwala na stworzenie zestawu idealnie pasującego do potrzeb młodego użytkownika – syn lub córka mogą wybrać swój ulubiony kolor, a nawet zmieniać barwy, gdy przyjdzie im na to ochota (a rodzic nie pożałuje dodatkowych złotówek). Oprawki w okularach młodzieżowych z reguły mają dość dużą grubość, ale nie brakuje też modeli z cienkimi oprawkami – zależnie od aktualnej mody, można więc łatwo dobrać właściwy model.

Okulary młodzieżowe z dodatkami

Nieco inaczej do zakupu powinni podejść rodzice młodego człowieka wykazującego dużą aktywność sportową. Z okularów nie trzeba rezygnować podczas grania w piłkę czy uprawiania lekkoatletyki. Wystarczy postawić na okulary młodzieżowe z elastycznymi oprawkami. Część obudowy w takich okularach jest zastąpiona rozciągliwą gumą, która pozwala na utrzymanie „szkieł” na głowie nawet podczas bardzo dynamicznych ruchów. Szczególnie praktyczne są oprawki, w których gumowe mocowanie można na bieżąco wymieniać na zwykłe uchwyty i vice versa.

Ciekawą propozycją dla młodych okularników są też modele z oprawkami świecącymi w ciemności. Taki dodatek z pewnością przypadnie do gustu dzieciom uwielbiającym ciekawe gadżety.

Okulary dla starszej młodzieży

Dorastająca młodzież za to z pewnością doceni modne okulary „dla dorosłych”. Oprócz rozchwytywanych modeli z okrągłymi soczewkami, nadal modne są modele prostokątne i kwadratowe. Warto dobierać je na zasadzie kontrastu – jeśli użytkownik ma raczej okrągłą buzię i łagodne rysy twarzy, lepszym wyborem będą okulary zbliżone do kwadratu/prostokąta. Z kolei ostre rysy twarzy warto skontrować okrągłymi oprawkami.

Inna technika doboru okularów polega na dopasowaniu oprawek do linii brwi. Jeżeli mniej więcej się one pokrywają, to znaczy, że okulary zostały dobrane właściwie.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here