Niezbędne akcesoria dla kawoszy

Kawa potrafi istnieć w pojedynkę. Wystarczy Ci tylko narzędzie do tego, by ją zaparzyć i coś, w czym możesz ją wypić. Jednak na rynku znaleźć możesz tak wiele akcesoriów dla kawoszy, że aż szkoda ich nie wykorzystać. Niektóre naprawdę mogą ułatwić Ci życie.

Kubek termiczny

Wyobraź sobie sytuację, w której jedziesz w długą podróż – samochodem, pociągiem czy autobusem – i doskonale wiesz, że nie możesz tak po prostu zasnąć. Musisz zachować sprawność umysłu. Przydałaby Ci się dobra kawa, prawda? Najlepiej ta zrobiona w domu, w Twoim ukochanym ekspresie. I tu na białym koniu wjeżdża kubek termiczny, który umożliwi Ci zabranie ze sobą w podróż ulubionej kawy i cieszenie się nią niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Nawet mróz nie jest w stanie pokonać dobrego kubka termicznego. Takie właśnie akcesoria do kawy są niezbędne. Pozwalają cieszyć się ukochanym napojem niezależnie od warunków.

Spieniacz do mleka

Być może nie potrzebujesz tego akcesorium. Zwykle spieniacz nie jest potrzebny tym, którzy mają profesjonalny ekspres do kawy – w takim przypadku spieniaczem jest dysza, która podgrzewa i spienia mleko w kilka chwil. Jednak spieniacz przyda Ci się wtedy, gdy kochasz kawę z mlekiem, chcesz pić ją tak, jakby zrobiona była w kawiarni, a jednocześnie posiadasz ekspres przelewowy, kawiarkę, french press, aeropress czy inne urządzenie do przyrządzania kawy, które nie posiada własnego spieniacza.

Młynek do kawy

To must have każdego miłośnika kawy, który nie korzysta z ekspresu kapsułkowego, a z kawy mielonej. Oczywiście możesz kupić już gotową mieloną kawę, jednak pewnie doskonale wiesz, że to odrobinę psuje doznania smakowe. Kawa smakuje najlepiej wtedy, gdy jest mielona bezpośrednio przed parzeniem. Dodatkowo stopień mielenia także uzależniony jest od rodzaju kawy i metody, którą wybierasz. To dość skomplikowane – sztuki parzenia kawy uczymy się przez całe życie. Nie zmienia to jednak faktu, że młynek do kawy – jeśli nie masz go przy swoim ekspresie – z całą pewnością Ci się przyda. Może to być młynek ręczny bądź elektryczny. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów młynków. Te elektryczne jednak zapewnią Ci dokładniejsze mielenie oraz większą możliwość ingerencji w grubość zmielonej kawy.

Wysokie szklanki dla fanów latte macchiato

Takie akcesoria nie są rzeczą niezbędną w domu każdego kawosza, a jedynie tych, którzy kochają latte macchiato. Z doświadczenia wiemy, że jest ich naprawdę dużo. Latte macchiato (nie mylić z cafe latte), to jedna z najpopularniejszych kaw w naszym kraju. Kochamy tę piankę, mleczko na dnie i odrobinę espresso, które ozdabia środkową część całego napoju. Latte macchiato nie przynosi jednak tyle radości, gdy pije się je w kubku. Do tego potrzeba wysokiej szklanki, przezroczystej i z charakterystycznym uszkiem. Dokładnie takim, jak w kawiarni. Wtedy kawa będzie smakować dużo lepiej.

Akcesoriów dla kawoszy jest oczywiście znacznie więcej. Na rynku znajdziesz ich całe mnóstwo i trudno będzie Ci zdecydować, które trzeba mieć, a które po prostu warto byłoby posiadać. Dlatego najlepiej kupić je wszystkie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here