hala

Różnego rodzaju hale sportowe można spotkać na każdym kroku, a wciąż są budowane nowe. Na ich stworzenie decydują się zarówno prywatni inwestorzy, jak i szkoły, kluby czy inne instytucje. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele różnych typów hal istnieje, zarówno pod względem przeznaczenia, jak i pod względem konstrukcyjnym.

Z tego względu w tym artykule chcielibyśmy przybliżyć Wam najważniejsze rodzaje hal sportowych, które każdy powinien znać. Wiedza ta z pewnością przyda się w sytuacji, kiedy będziemy zastanawiać się nad budową jakiejś hali i przyjdzie nam wybierać jej typ. Zapraszamy!

Hale łukowe

Hale łukowe, jak wskazuje sama ich nazwa, oparte są na łukach wykonanych z różnego typu materiałów, na przykład stali lub drewna. Tego typu hale świetnie sprawdzają się do wykorzystania w charakterze obiektów sportowych, z uwagi na ich uniwersalność, przestronność, a także możliwość zamontowania rozsuwanych boków.

Inwestorzy doceniają także ich długą żywotność i elegancki, nowoczesny wygląd. Hale łukowe stosuje się do budowy obiektów sportowych różnego typu, w tym:

  • hal piłkarskich
  • hal typu orlik
  • hal pod korty tenisowe.

W przypadku kortów tenisowych stosuje się konstrukcję stalową, w celu zapewnienia maksymalnej stabilności konstrukcji, a także jej dużej wytrzymałości na silny wiatr, a także opady deszczu lub śniegu.

Tego typu hala powinna być także pokryta właściwym materiałem. Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogą chcieć korzystać z kortu czy boiska o każdej porze roku, w tym w zimie. Brak komfortu termicznego, spowodowany niedostatecznym dociepleniem obiektu, nie tylko wywrze złe wrażenie na jego użytkownikach, ale też może ułatwić zachorowanie. Jest w związku z tym niedopuszczalny.

Więcej informacji na temat hal sportowych różnego typu można znaleźć pod adresem http://www.tenistal.com.pl/oferta/hale-sportowe/. Zdecydowanie warto zadbać o to, aby zarówno projekt, jak i ostateczne wykonanie hali sportowej zawsze stało na najwyższym poziomie. Jest to niezbędne, aby korzystanie z niej było bezpieczne i komfortowe, co powinno być priorytetem dla każdego inwestora.

Hale pneumatyczne

Hale pneumatyczne nazywa się też niekiedy „balonami”. Wynika to z faktu, że nie opierają się one na żadnej stałej konstrukcji nośnej, a do ich utrzymania wykorzystuje się poduszki powietrzne, powstałe między dwoma warstwami specjalnego materiału. Wszystko to sprawia, że nie ma konieczności wylewania fundamentów czy uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Zmontowanie takiej hali jest bardzo szybkie, a sama hala, jeśli zostanie wykonana przez specjalistyczną, rzetelną firmę, taką jak Tenistal, będzie bardzo bezpieczna czy stabilna. Nie trzeba się obawiać, że z uwagi na nietypową formę konstrukcji groźne będą dla niej opady deszczu czy silne wiatry, które przecież w Polsce są stosunkowo często spotykane.

Tego typu hale można wykorzystać do obiektów sportowych różnego typu, takich jak choćby korty tenisowe czy boiska piłkarskie. Cieszy się także sporą popularnością w okresie zimowym, kiedy to w wielu przypadkach stosuje się ją jako zadaszenie dla lodowisk.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here