Moda plażowa dawniej i dziś

Bez dwóch zdań, moda plażowa bardzo się zmieniła w ciągu ostatnich kilku dekad. Kierunek modyfikacji dokonywanych przez projektantów był prosty – z biegiem czasu stroje kąpielowe odsłaniały coraz więcej ciała. Doskonałym dowodem na potwierdzenie tej tezy są współczesne monokini, które stały się atrybutem odważnych kobiet, pragnących eksponować swoje ciało najpełniej jak się da!

Początki mody plażowej

Punktem zwrotnym dla rozwoju mody plażowej było upowszechnienie się pływania jako sportu. Otóż w 1912 roku po raz pierwszy zorganizowano zawody pływackie kobiet w ramach Igrzysk Olimpijskich w Sztokholmie. Królowały wówczas obcisłe stroje z dzianiny, które stanowiły pierwowzór kostiumów, które obecnie możemy znaleźć w sklepach.

Jeszcze przed II Wojną Światową pojawiły się modne dodatki na plażę takie jak czepki, czy ozdobne frędzle. W tym samym czasie nastąpił również duży rozkwit aktywności fizycznych podejmowanych na plaży. Zaczęto stosować lateks, który pozwalał podkreślić walory sylwetki dzięki lepszemu dopasowaniu do ciała.

Po II Wojnie Światowej

Po zakończeniu II Wojny Światowej, moda plażowa przeżyła rozkwit, którego efekty możemy obserwować również dzisiaj. Podkreślanie kobiecych kształtów dzięki specjalnym usztywnieniom czy fiszbinom stało się standardem. Pojawiło się bikini, lecz z uwagi na swój odważny charakter, początkowo nie cieszyło się dużą popularnością wśród kobiet. Na początku lat 70-tych, stroje kąpielowe odsłaniały już nogi, ramiona, brzuch, a nawet piersi, w tym czasie królowały stroje dwuczęściowe. Na początku lat 80-tych rozprzestrzeniła się moda na stroje jednoczęściowe podkreślające sportowe sylwetki. Od lat 90-tych, kobiety zyskały praktycznie nieograniczony wybór jeśli chodzi o stroje kąpielowe. W XXI wieku pojawiło się tankini, a współczesne kobiety z pełną swobodą łączą rozmaite kroje, kolory oraz wzory!

Co jest modne dzisiaj?

Trzeba przyznać, że współcześni producenci nie znają granic jeśli chodzi o modę plażową. Dostępność różnego rodzaju strojów o rozmaitych wykrojach, wzorach i kolorach sprawia, że wybór wakacyjnej stylizacji jest praktycznie nieograniczony. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak prezentują się stroje jednoczęściowe i dwuczęściowe nowoczesnych projektantów, koniecznie odwiedź sklep internetowy BODYLOOK premium lingerie! Jest to idealne miejsce zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn poszukujących oryginalnych stylizacji plażowych najwyższej jakości.

Więcej szczegółów znajdziesz na: https://www.bodylook.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here