biustonosze do karmienia

Młoda mama boryka się z wieloma wyzwaniami i problemami dnia codziennego. W szczególności po porodzie jej piersi są ciężkie i obolałe. Nie mają jednak wiele czasu na regenerację, ponieważ noworodek domaga się karmienia nawet kilkanaście razy na dobę. Właśnie dlatego bardzo ważne są odpowiednie biustonosze do karmienia. Jak znaleźć idealny model? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Jaką rolę odgrywają biustonosze do karmienia?

Odpowiednie biustonosze do karmienia mają jedno, zasadnicze zadanie – umożliwić młodym mamom bezproblemowe nakarmienie swojego dziecka. Właśnie dlatego muszą posiadać ściśle określoną konstrukcję. Biustonosze do karmienia najczęściej wyposażone są w wygodne kieszonki lub nakładki, które umożliwiają swobodne odsłonięcie piersi i sprawne nakarmienie dziecka w każdej sytuacji. Nie tylko w domowym zaciszu, ale również w restauracji, w biurze, w komunikacji publicznej, a także podczas rodzinnej uroczystości. Jednocześnie rolą dobrze dobranego stanika jest utworzenie solidnego podparcia dla piersi, a przy okazji odciążenie zmęczonych pleców. Kręgosłup bowiem musi wytrzymać spory ciężar nie tylko w ciąży, ale również po porodzie.

Jaki biustonosz do karmienia?

Specjalne biustonosze do karmienia wyposażone są w różne rodzaje kieszonek lub zakładek. Kupując stanik warto zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia. Powinno ono umożliwiać swobodne odsłonięcie piersi niemal jednym ruchem. Jednocześnie ta kieszonka powinna być dyskretna, aby dać młodej mamie odpowiedni komfort. Poza tym należy właściwie dobrać rozmiar stanika. Piersi w czasie ciąży bardzo się zmieniają, więc z pewnością nie będzie to standardowo noszony przed ciążą rozmiar. Najlepiej dokonywać pomiarów tuż przed porodem, bo wtedy będą najbardziej miarodajne. Specjalne biustonosze do karmienia muszą też zostać wyposażone w odpowiednie ramiączka. Najlepsze to te, które są szerokie. Nie tylko nie będą wbijały się w skórę, ale jednocześnie zapewnią dobrą stabilizację biustu.

Czy warto stawiać na specjalny stanik do karmienia?

Biustonosze do karmienia kosztują nieco więcej niż standardowe modele. Czy zatem rzeczywiście warto w nie inwestować? Oczywiście, że tak. Przez pierwsze miesiące życia maluch będzie regularnie domagał się karmienia. By nie ograniczać się w codziennym funkcjonowaniu i móc normalnie pójść po zakupy, na spotkanie z koleżanką lub biznesowy obiad, warto zatem postawić na specjalny biustonosz do karmienia. Taki stanik będzie prosty obsłudze i niezwykle wygodny. Każda młoda mama po pierwszych próbach nakarmienia pociechy w standardowym staniku sięgnie po taki, dedykowany tej sytuacji model.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here