Okulary mają nie tylko korygować wzrok użytkownika. Są również modnym dodatkiem. Wiele osób decyduje się na noszenie okularów, mimo braku znaczącej wady wzroku, która nakazywałaby zakup „szkieł”. Jednak nie wszystkie typy okularów zaprezentują się dobrze na każdej twarzy. Dobór okularów powinien uwzględniać przede wszystkim kształt facjaty.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobierać okulary do kształtu twarzy? Zacznijmy od właścicielek twarzy okrągłych, czyli takich, gdzie szerokość i wysokość jest zbliżona, a rysy są delikatne. Jeśli masz zaokrągloną brodę i wydatne policzki, prawdopodobnie zaliczasz się właśnie do tego typu.

W takim wypadku powinnaś stawiać na modele, które optycznie wydłużą twarz oraz przełamią geometrię koła. Szczególnie dobrze sprawdzą się oprawki wydłużane na końcach, unoszące się ku górze. Dobrym wyborem będą też wszelkie kanciaste modele, świetnie kontrastujące z krągłością Twojej twarzy.

Jeśli natomiast masz mocno zarysowany i wąski podbródek oraz szerokie czoło i wyraziste kości policzkowe, prawdopodobnie Twoja twarz jest najbliższa figurze trójkąta. W takim wypadku dobór okularów powinien uwzględniać wyrównanie dysproporcji pomiędzy górną i dolną częścią twarzy. Doskonale poradzą sobie z tym okrągłe, delikatne ramki. Taki wybór pozwoli też na optyczne złagodzenie ostrych rysów.

Jeżeli oprócz szerokiego czoła masz również szeroką i mocno zarysowaną żuchwę, jesteś właścicielką twarzy kwadratowej. Przy da się optyczne zaokrąglenie twarzy, które osiągniesz dobierają okulary pozbawione wyraźnych kantów.

W najlepszej sytuacji są natomiast właścicieli owalnych twarzy. To najbardziej naturalny układ, który świetnie prezentuje się praktycznie w każdych ramkach. Dobór okularów w takim przypadku możesz swobodnie uzależnić od własnych preferencji lub panującej mody. Będziesz dobrze wyglądać zarówno w delikatnych, drucianych ramkach okrągłych, jak i grubych cat-eye z mocno zarysowanymi kantami.

Niezależnie od typu twarzy, pod uwagę należy wziąć także wielkość ramek. Nie powinny one znacznie wystawać poza obrys twarzy. Najlepszym wyborem są ramki o szerokości zbliżonej do twarzy lub minimalnie szersze.

Skorzystaj z wirtualnego lustra

Salony sprzedające okulary w internecie starają się ułatwić dokonywanie trafnych wyborów swoim klientom, tworząc wirtualne lustra i przymierzalnie. To proste aplikacje dostępne na stronach internetowych sprzedawców, pozwalające na naniesienie ramek na obraz twarzy kupującego. Możesz skorzystać z jednego z takich programów, by przymierzyć dziesiątki ramek w krótkim czasie.

Aplikacje pozwalające na dobór okularów w sieci wykorzystują przesłane zdjęcie albo obraz bezpośrednio z kamery. Ten ostatni wariant jest szczególnie wygodny, bo pozwala na przymierzanie w trzech wymiarach – możesz obrócić głowę we wszystkie strony, jak przed zwykłym lustrem, a wirtualne okulary pozostaną na nosie w odpowiedniej pozycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here