Nie da się nie zauważyć modowego powrotu dziurawych jeansów. Aktualnie królują zwłaszcza spodnie czarne z dziurami na kolanach. Ta odrobina ekstrawagancji szybko podbiła serca młodych kobiet (choć i dojrzałe panie chętnie jest zakładają). Wystarczy przejść się na krótki spacer, by potwierdzić to na własne oczy – na pewno spotkamy chociaż jedną osobę, która prezentuje swoje kolana ukryte za wycięciem w czarnym jeansie.

Również chcesz sobie sprawić taki element garderoby i zastanawiasz się, w jaki sposób powinnaś go nosić? Poniżej prezentujemy kilka praktycznych podpowiedzi na temat czarnych jeansów z dziurami.

Jeansy z dziurami i klasyczne dodatki

W jaki sposób można opisać czarne jeansy z dziurami? Z pewnością możemy określić, je jako buntownicze. Zresztą taki właśnie jest ich rodowód – powstały w kulturze grunge. Chętnie były noszone również przez punków nim trafiły do głównego nurtu. A jak wiadomo, moda lubi kontrasty i kierując się tą zasadą możesz stworzyć wiele fascynujących kreacji z wykorzystaniem podziurawionych jeansów.

Skoro spodnie są buntownicze, to warto do nich dobrać coś klasycznego i “grzecznego”. Co powiesz na zwykły biały t-shirt? Równie dobrze sprawdzi się bluzka w paski albo top na cienkich ramiączkach. Osobom szukającym jeszcze bardziej kontrastowych rozwiązań polecamy czarne jeansy z dziurami do marynarki.

A co włożyć na nogi? Ten buntowniczy element garderoby wyjątkowo dobrze komponuje się z bardzo różnymi typami obuwia. Naturalnym połączeniem są dziurawe jeansy i trampki, ale nic też nie stoi na przeszkodzie, byś włożyła ulubione obuwie sportowe, a nawet szpilki.

Czarne jeansy z dziurami w rockowym stylu

Zamiast stawiać na kontrasty, możesz też pójść za ciosem i stworzyć mocno zaakcentowaną rockową stylizację. A to oznacza, że do jeansów powinnaś włożyć klasyczną ramoneskę i wspomniane wcześniej trampki.

Rockowy look można zmiksować też z elementami z zupełnie innej bajki, sięgając nawet po streetwearowe czapki z daszkiem oraz sportowe obuwie, najlepiej w kolorze kontrastującym z jeansami.

Jak zrobić dziury w jeansach?

To prawda, że czarne jeansy z dziurami znajdziesz w wielu sieciówkach, a nawet sklepach cenionych projektantów, ale ten element garderoby możesz też wykonać samodzielnie. Jeżeli tylko masz w szafie stare, nieużywane jeansy, to jest to znakomity pretekst, by ponownie je wykorzystać.

W jaki sposób poradzić sobie z jeansami? Sprawa wydaje się oczywista, ale przyda się też kilka wskazówek. Po pierwsze, spodnie najlepiej rozłożyć na płaskiej powierzchni, gdyż wtedy jesteś w stanie wykonywać precyzyjne cięcia i przetarcia. Po drugie, cięcia na kolanach nie wykonuje się w linii prostej, ale po łuku. Do tego celu możesz wykorzystać zwykłe nożyczki. Dodatkowo polecamy też pumeks – za jego pomocą wykonasz jeansy z dziurami w postaci poszarpanych przetarć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here