Baking

Gładka cera to marzenie niejednej kobiety. Niestety nie każda z nas została obdarzona satynową skórą. Jednak kosmetyki oraz nowe trendy w makijażu umożliwiają naprawienie tych mankamentów. Jedną z nich jest baking. Co to takiego?

Skąd wziął się baking?

Baking nie jest wcale nową techniką makijażu. Jednak kiedyś stosowaną ją głównie w teatrze oraz wśród drag queens. Nieskazitelna skóra i wyrazisty makijaż, który widoczny jest nawet z tylnych rzędów – o to właśnie chodziło. Jednak teatralność w makijażu nie jest przeznaczona na co dzień, prawda? Baking, w przeciwieństwie do mocnych kresek, wielkich oczu i wyrazistych ust, można z łatwością przenieść z teatrów i klubów na ulice. Udowodniła to Kim Kardashian oraz MUA Mario Dedivanovic. To właśnie oni udowodnili, że baking ma sens. Gwarantuje bowiem nieskazitelny wygląd skóry oraz trwałość makijażu.

Na czym polega baking?

Baking jest techniką, która umożliwia w niezwykle prosty sposób zapewnienie sobie spektakularnych efektów w makijażu. Polega ona na nałożeniu (na gotowy już makijaż) pudru transparentnego. Zwykle nakłada się go pod oczami lub w strefie T, które są problematyczne i dość często się przetłuszczają. Po pokryciu skóry pudrem należy odczekać kilka minut, maksymalnie dziesięć. To czas, który jest kluczowy, by osiągnąć pożądany efekt. Umożliwia on „zapieczenie” podkładu oraz korektora na skórze, dzięki czemu skóra jest niezwykle gładka, tworząc jednolitą powierzchnię. Dodatkowo makijaż po bakingu jest niezwykle trwały i matowy. Po odczekaniu kilku minut nadmiar pudru należy zmieść pędzelkiem. Utrwalenie korektora i podkładu to jednak nie wszystko. Baking wykorzystuje się również jako metodę uzupełniającą konturowanie twarzy. Wtedy puder należy zaaplikować na pod kośćmi policzkowymi, ukośnie, pod bronzerem. Uwypukla on policzki i działa tak, jak rozświetlacz do twarzy. Tak, ta metoda pewnie jeszcze długo będzie królować wśród makijażowych trendów.

Pamiętaj, że baking to nie wszystko. Jeśli chcesz wyglądać olśniewająco, pokuś się również o konturowanie twarzy, podkreślenie brwi i oka oraz oczywiście o makijaż ust.

Jeśli marzy ci się perfekcyjny makijaż, który przetrwa przez cały dzień i noc, koniecznie wykorzystaj metodę bakingu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here