Czy udało Ci się już kupić piękną sukienkę w sieci? Wiele kobiet uważa, że sklepy internetowe z sukienkami to dość ryzykowna opcja. Wystarczy jednak trochę poszukać i wykazać się odrobiną sprytu, by dokonać trafnego i satysfakcjonującego zakupu. Na co zwracać szczególną uwagę?

Opis sukienki i wymiary modelki

W sieci możesz trafić na dwa rodzaje sklepów internetowych z sukienkami (i z odzieżą w ogóle). Pierwsze z nich to sklepy danej marki – czyli producent zaczął tworzyć własną odzież i jednocześnie sprzedaje ją za pośrednictwem swojego sklepu internetowego, nie udostępniając innym handlarzom. Druga opcja to sklepy sprzedające produkty z hurtowni lub od producentów – tu oczywiście możliwości jest wiele, jak choćby sklepy wyspecjalizowane w drogich markach czy internetowe lumpeksy itd. Rzecz w tym, że sklepy nie-markowe dzielą asortyment z wieloma innymi sklepami, a więc masz wiele możliwości sprawdzenia tego samego produktu. Jak to wykorzystać?

Jak wiesz, dobranie pasującej sukienki nie jest łatwe i z tego powodu wiele osób rezygnuje z zakupów w sieci. Jednak niektóre sklepy internetowe z sukienkami podają dokładne wymiary, nie tylko samej odzieży, ale również modelki, która ma na sobie sukienkę. To znacznie ułatwia przewidywanie, jak dany model będzie na Tobie leżał. Co za tym idzie, możesz posłużyć się prostym trickiem i po prostu skopiować nazwę sukienki do Google, a następnie przejrzeć kilka sklepów, które ją oferują. Być może uda Ci się znaleźć dodatkowe zdjęcia, informacje o wymiarach i inne cenne dane. A ostatecznie i tak można zrobić zakupy w sklepie, który oferuje najniższą cenę lub najlepsze warunki zakupu.

Uważać trzeba natomiast na sklepy internetowe z sukienkami oferujące import z chińskiego rynku. Takie sprowadzane produkty niejednokrotnie znacznie odbiegają od tego, co zostało zaprezentowane na zdjęciach.

Towar zawsze możesz zwrócić!

Wiele osób kupujących produkty przez internet nie zdaje sobie sprawy z tego, że towar taki można bez żadnego problemu zwrócić – takie po prostu jest polskie (i europejskie) prawo. To oznacza, że możesz swobodnie kupować sukienki przez internet, a następnie przymierzać je w domu. Jeśli okaże się, że dany model źle leży lub na żywo prezentuje się mniej atrakcyjnie, towar możesz odesłać bez podawania przyczyny. Wystarczy poinformować o tym sprzedawcę i mieć jakiekolwiek potwierdzenie złożenia zamówienia (np. fakturę internetową czy potwierdzenie przelewu pobrane z internetowego konta bankowego). Możliwy czas zwrotu określają sprzedawcy, ale musi on wynosić minimum 14 dni. W takim wypadku jedyną Twoją stratą będzie koszt przesyłki zwrotu towaru (koszty pierwotnej dostawy pokrywa sprzedawca). Jedyny warunek otrzymania zwrotu pieniędzy jest taki, że odesłany towar nie może być zniszczony. Między bajki jednak należy włożyć opowieści, że produktów nie można rozpakowywać czy przymierzać – jeśli sprzedawca ma takie zapisy w regulaminie to działa niezgodnie z prawem, więc lepiej zrobić zakupy na innej stronie.

To by było na tyle. Jak widzisz sklepy internetowe z sukienkami nie bez powodu są tak popularne. Można w nich bezpiecznie dokonywać udanych zakupów, jeśli tylko zna się swoje prawa i zachowuje pewną ostrożność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here