Polacy i Polki coraz chętniej sięgają po rodzime produkty. Powoli mijają czasy, kiedy polskie było synonimem gorszego, a to, co zagraniczne (a zwłaszcza zachodnie) kojarzyło się natychmiast z dobrą jakością. W Polsce zalewani jesteśmy produktami z całego świata – w każdej galerii znajdziemy tysiące produktów stworzonych przez firmy Włoskie, Niemieckie czy Amerykańskie. Nic dziwnego, że rośnie zainteresowanie tym, co tworzą nasi rodzimi producenci, zwłaszcza, że często są to ciekawe i dobrze wykonane projekty. Jakimi markami warto się zainteresować, gdy myślisz nad zakupem polskiej sukienki?

Polskie sukienki od MORE’MOI

Jednym z ciekawszych zjawisk na polskim rynku jest firma MORE’MOI, stworzona w 2015 roku. MORE’MOI bardzo szybko podbiło serca wielu konsumentek, m.in. proponując właśnie polskie sukienki. Historia marki jest wyciągnięta jak z marzeń wielu młodych dziewczyn zakładających blogi modowe – tutaj również zaczęło się od prowadzenia własnego bloga przez dwie przyjaciółki, Barbarę Wybraniec oraz Sylwię Bandurę. Z czasem Panie postanowiły zacząć produkować własne ubrania i okazało się, że był to krok w bardzo dobrym kierunku.

Same twórczynie marki mówią o tym, że ich celem jest trafianie do młodych kobiet, szukających wyrazistego, unikalnego stylu. Polskie sukienki, płaszcze, spódnice i inne elementy garderoby oznaczone logiem MORE’MOI są wyraźnie inspirowane trendami europejskimi, ale nie brak też nawiązań do rodzimych tradycji.

MARIE ZÉLIE – naturalne tkaniny

Kolejna polska marka, na którą warto zwrócić uwagę to MARIE ZÉLIE, tym razem stworzona przez mężczyznę: Krzysztofa Ziętarskiego (choć podobno pod wpływem żony). MARIE ZÉLIE powstała, by dostarczyć na rodzimy rynek polskie sukienki, spódnice i inne ubrania wykonane z naturalnych tkanin. Jak słusznie zauważyli twórcy marki, trudno znaleźć w sklepach codzienne ubrania, które byłyby wykonane z naturalnych materiałów wysokiej jakości. Problemów z sieciówkami jest zresztą więcej – niewiele jest w nich fasonów skromnych, a zbyt dużo ubrań dopasowanych do spodni. Co z paniami, które szukają prostej sukienki z naturalnych tkanin? Aktualnie mogą sięgnąć właśnie po odzież marki MARIE ZÉLIE.

W asortymencie tego producenta znajdują się nie tylko polskie sukienki, ale również spódnice i koszule. Cechą charakterystyczną jest wspomniana skromność – brak głębokich dekoltów, wysokich rozcięć czy odsłoniętych pleców. To piękne, kobiece ubrania, które podkreślają urok właścicieli bez nadmiernego odsłaniania ciała.

Polskie sukienki – dlaczego warto kupować?

Polskich marek na rynku jest znacznie więcej, choć kryją się one zwykle pod obcobrzmiącymi nazwami, więc wiele z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że znalezienie pięknych polskich sukienek nie jest aż takie trudne – zwłaszcza online. Warto je kupować nie tylko po to, by wspierać rodzimych producentów. Dużym plusem dla kupujących, oprócz interesującego desingu, jest jakość wykonania. Polskie marki tego typu to w większości mali producenci, skrupulatnie pracujący nad każdym detalem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here