Narzekasz na „nijaki” kolor oczu? A może chcesz zaintrygować nowo poznanego chłopaka przeszywającym spojrzeniem? Wybierasz się na imprezę i szukasz ciekawego dodatku do odjazdowej stylizacji? Kolorowe soczewki kontaktowe to doskonała odpowiedź na każdy z tych przypadków. W zależności od intencji, mogą zrobić duże wrażenie na otoczeniu, albo jedynie podkreślić odzień oczu. Dzięki nim Twoje spojrzenie będzie wyraziste, a i cała twarz zyska świeży, bardziej atrakcyjny look.  Sprawdź, jakie rodzaje barwnych szkieł masz do wyboru i czy opłaca się zainwestować w taki gadżet.

Jakie soczewki są dostępne na rynku?

Salony optyczne wyróżniają 4 podstawowe rodzaje kolorowych szkieł kontaktowych. Jeśli jesteś odważna i lubisz bawić się swoim wizerunkiem, możesz całkowicie zmienić kolor oczu, np. z szarych na piwne lub z niebieskich na zielone. Co ciekawe, taka soczewka nie jest przezroczysta – normalne widzenie jest możliwe wyłącznie dzięki otworowi na źrenicę.

Jednak kolorowe soczewki kontaktowe mogą jedynie „ulepszyć” naturalny odcień tęczówek i optycznie powiększyć oczy. Ich półprzezroczysta struktura nie spowoduje drastycznej zmiany, choć Twoje otoczenie z pewnością zauważy wyrazistsze i głębsze spojrzenie.

Na rynku znajdziesz także soczewki odbijające światło, dzięki którym Twoje oczy będą cudownie błyszczeć jak w pierwszych dniach zakochania.

Odmienną kategorię stanowią imprezowe soczewki kontaktowe – z uwagi na nietypowe kolory, dziwne kształty i zwariowane wzory, nadają się wyłącznie na domówkę lub tematyczne party w klubie.

Ile kosztują takie soczewki?

Dwie miesięczne soczewki zmieniające kolor oczu kupisz już za 20 zł, za szkła z „górnej półki” zapłacisz 60-120 zł. Cena różni się w zależności od producenta, trybu noszenia, wzoru. Niektóre nadają się wyłącznie do jednorazowego założenia, inne możesz nosić przez cały miesiąc, kwartał, a nawet rok.

Masz wadę wzroku, ale większość szkiełek to „zerówki? Spokojnie w salonach optycznych znajdziesz również kolorowe soczewki kontaktowe z mocami – popularne dioptrie są dostępne od ręki, natomiast przy nietypowej wadzie wzroku z reguły trzeba złożyć zamówienie.

Kolorowe soczewki kontaktowe – co musisz wiedzieć?

Nawet jeśli masz sokoli wzrok, warto zasięgnąć rady optyka lub okulisty w celu dobrania średnicy i krzywizny szkła. Zbyt małe soczewki będą uciskać gałkę oczną, zbyt duże będą wypadać. Musisz również nauczyć się prawidłowego wkładania i wyjmowania soczewek – w przeciwnym razie możesz skaleczyć oko, rozerwać  szkiełko czy doprowadzić do infekcji bakteryjnej.

Czy kolorowe soczewki kontaktowe to jeszcze moda, czy już fanaberia? To zależy. Zakładanie takich szkieł do pracy w banku, kancelarii prawniczej czy urzędzie może być uznane za złamanie dress code’u. Natomiast jeśli uprawiasz artystyczny zawód, nawet codzienne noszenie kolorowych soczewek ujdzie Ci płazem. Zmiana koloru oczu to poważna ingerencja w wygląd, dlatego na randkę czy uroczystość rodzinną polecamy szkła półtransparentne, które jedynie podkreślają odcień tęczówki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here