myjka do okien
fot. pixabay.com

Myjka do okien to znacznie ułatwienie ich czyszczenia. Jest ona nie tylko wygodna, ale również bardzo funkcjonalna. Dzięki myjce do okien nie zostawimy śladów na czystej szybie, a także smug, które są utrapieniem każdej osoby myjącej okna. Jaki model myjki wybrać? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/myjka-do-okien-jaka-bedzie-najlepsza/

Myjka do okien

Myjka do okien to małe, bezprzewodowe urządzenie, które działa na baterie. Najprostsze myjki to ściągaczki, które służą do zbierania wody z detergentem naniesionym wcześniej na szklaną powierzchnię. Urządzenie zasysa roztwór do pojemnika, dzięki czemu nie ma zacieków i szyb nie trzeba wycierać do sucha.

Alternatywą jest szybka parowa, która jest bardziej rozbudowana, między innymi zazwyczaj składa się z dwóch zbiorników – jednego na czystą wodę do mycia okien i drugiego na mokry brud. Ponadto niektóre modele mają filtr, który izoluje brud, dzięki czemu można ponownie użyć tej samej wody.

Zasada działania parowaru jako odkurzacza do okien jest bardzo prosta: podczas korzystania z parowaru należy najpierw napełnić zbiornik wodą, którą następnie urządzenie podgrzewa, aby wytworzyć parę. Następnie zamontuj specjalny koniec z listwą okienną.

Rodzaje myjek – który wybrać?

Jednym z rodzajów myjek są myjki ręczne, które służą do ręcznego usuwania wody. Są też parowce, które działają jak odkurzacze parowe. Istnieje również trzeci rodzaj, a mianowicie automatyczne urządzenia do czyszczenia okien (napędzające roboty).

Roboty do czyszczenia okien to urządzenia wyposażone w specjalne chłonne ściereczki. Podczas pracy robot mocowany jest do szyby za pomocą silnika próżniowego i porusza się po szybie w zaprogramowany sposób np. Wykrywa krawędzie okien i nie powraca do wcześniej umytych obszarów. Poleruje szkło za pomocą obracających się tarcz, a brud jest zasysany. Wykonuje więc całą pracę dla człowieka, a Twoim jedynym zadaniem jest odczepienie go i przeniesienie do innej szklanki, gdy jest już zrobione na określonej powierzchni.

Przeczytaj też: https://www.kobitki.pl/jaki-dozownik-do-mydla-bedzie-najlepszy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here