Jak dobierać naszyjniki damskie do dekoltu, aby pięknie go wyeksponować?

0
966

Na pewno zauważyłaś nieraz, że wiele pięknych naszyjników traci swój urok po założeniu. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko przez zły dobór wisiorka do konkretnego rodzaju dekoltu. Jeśli poznasz, które z nich łączą się ze sobą najlepiej, będziesz mogła o wiele korzystniej wyeksponować zarówno piękne naszyjniki damskie, jak i swój dekolt.

Naszyjniki damskie do dekoltu z wycięciem V

Dekolt w kształcie litery V jest bardzo popularny zarówno wśród kobiet z małym, jak i dużym biustem. Najlepiej pasują do niego naszyjniki damskie również układające się w szpic i charakteryzujące się minimalistyczną formą. Uważaj, aby wisiorek nie był za długi i nie chował się za ubraniem ani nie wpadał pomiędzy piersi. Odpowiednie długość i kształt sprawią, że dekolt i naszyjnik będą się pięknie uzupełniały.

Naszyjniki do dekoltu typu „łódka”

Dekolt w kształcie łódki to doskonałe rozwiązanie dla drobnych kobiet o niewielkim biuście. Będą do niego pasowały naszyjniki damskie o drobnej formie, krótkie lub bardzo długie. Sprawdzą się w tym wypadku kolie lub chokery, albo naszyjniki zawieszone na długich łańcuszkach. Unikaj jednak masywnych form, które dodadzą Ci kilogramów.

Naszyjniki damskie do okrągłego dekoltu 

Okrągły dekolt tuż przy szyi nada Ci skromnego charakteru, a jeśli chcesz go przełamać, wybierz duży, bogato zdobiony naszyjnik o okrągłym kształcie. Może to być na przykład zdobna kolia, przyciągająca wzrok. Jeśli wolisz dłuższe naszyjniki damskie, możesz wybrać delikatny wisiorek na łańcuszku lub coś bardziej widocznego, na przykład kolorowe korale.

Naszyjnik do koszuli z kołnierzykiem

Wybór biżuterii do koszuli jest dla wielu osób dużym wyzwaniem. Jeśli jesteś jedną z nich, kieruj się zasadą, że wszystko zależy od okazji. Jeśli chcesz wyglądać elegancko, skromnie i formalnie, postaw na delikatny łańcuszek – tuż przy szyi lub nieco dłuższy. Nigdy jednak nie może być taki, by znikł pod koszulą, stając się przy tym niewidocznym. Aby stworzyć luźniejszą stylizację, wybierz kilka oryginalnych wisiorków i załóż je razem na wierzchu koszuli.

Naszyjniki do golfów i koszul ze stójką

Golfy i koszule ze stójką doskonale prezentują się na osobach o długiej szyi. Jeśli chcesz ją nieco skrócić, dobierz do tego elegancki choker. Jeżeli nie chcesz już ozdabiać szyi, możesz wybrać dłuższy wisior lub korale. Unikaj jednak zbyt bogatej  i zdobnej sztucznej biżuterii, która doda Ci lat.

Naszyjniki do gorsetu lub sukienki bez ramion

Do tego rodzaju kreacji wybieraj naszyjniki damskie w stylu chokera lub kolii. Dzięki temu zachowasz odpowiednią równowagę i Twoja twarz będzie przyciągała wzrok na równi z dekoltem. Jeśli masz dość krótką szyję, możesz wybrać nieco dłuższy wisiorek, ale pamiętaj o zasadzie, która mówi, że nie powinien wchodzić między piersi. Jest to nieeleganckie i nieestetyczne, szczególnie przy odsłoniętym biuście i ramionach.

Dzięki tym zasadom możesz dobierać naszyjniki damskie bardziej świadomie, dopasowując je idealnie do swojej stylizacji. Który pomysł na ich połączenie podoba Ci się najbardziej?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here