Twoja córka lada dzień wychodzi za mąż, a Ty nadal nie masz odświętnej kreacji? A może kupiłaś już suknię, ale nie masz pewności, że będzie odpowiednia na tę wyjątkową okazję? Jako matka panny młodej jesteś gościem wyższej rangi, o czym wielokrotnie przekonasz się podczas uroczystości. Znajomi będą składać Ci gratulacje, a od nowożeńców otrzymasz słowa podziękowania i wyrazy miłości. Chcąc nie chcąc, Ty również będziesz w centrum zainteresowania, dlatego powinnaś zachwycać szykownym strojem. A oto eleganckie suknie na wesele dla mamy panny młodej – ani zbyt ostentacyjne, ani przesadnie skromne.

Dostojne suknie koronkowe

Z koronką należy obchodzić się dość ostrożnie, zwłaszcza jeśli przekroczyłaś pięćdziesiątkę. Ażurowy wzór nadaje kreacji romantyczny akcent, jednak w dużej ilości może wywołać niekorzystny efekt „dzidzi piernik”. Stylizacja nie będzie prezentować się zbyt infantylnie, jeśli koronka ozdobi jedynie górną część sukni – wówczas dół powinien być gładki, ewentualnie lekko udrapowany. Zwykła koronka wydaje Ci się zbyt delikatna? Możesz zdecydować się na kreację z gipiury, czyli ażurowego materiału o wypukłym i dość wyrazistym wzorze. Pamiętaj jednak, że eleganckie suknie na wesele nie mogą odsłaniać zbyt wiele ciała, dlatego pod koronką musi być dodatkowa warstwa materiału.

Maxi suknie na wielki bal

Jeśli wesele córki ma bardzo podniosły charakter, powinnaś pomyśleć o sukni sięgającej do samej ziemi. Koniecznie wybierz fason z talią podkreśloną paskiem materiału lub fantazyjnym marszczeniem – wówczas suknia nie pogrubi sylwetki, a wręcz nada jej ładny kształt klepsydry. Eleganckie suknie na wesele z reguły mają „lejący” dół, rozszerzający się lub uformowany w kaskadę. Dopasowaną górę mogą zdobić wstawki z koronki i tiulu. Jeśli masz wątpliwości, czy długa kreacja dobrze ułoży się na Twojej sylwetce, szukaj sukni z szyfonu. Ten cienki i miękki materiał porusza się wraz z ciałem, nie tworząc przy tym sztywnej „zbroi”. Uwaga! Fasony maxi wymagają posągowej figury – niskie i krępe kobiety mogą wyglądać w nich na bardziej przysadziste.

Eleganckie suknie na wesele plus żakiet

Żakiet, płaszczyk, marynarka… Jako matka weselna nie możesz wystąpić w kreacji pozbawionej okrycia wierzchniego. Po ceremonii ślubnej możesz zdjąć żakiet i odsłonić ramiona, jednak do tego czasu powinnaś wytrzymać w pełnej stylizacji. Nie będzie to trudne, gdyż eleganckie okrycia są z reguły bardzo cienkie i przewiewne, za wyjątkiem żakietów z satyny i tkanin żakardowych (idealne na jesienną porę). Na lato polecamy kreacje weselne z szyfonu składające się z sukienki do kolan i długiego okrycia. Krótkie, pudełkowe marynarki dobrze wyglądają w  komplecie z sukienkami o kroju ołówkowym lub w kształcie litery „A”.

Oba elementy garderoby powinny tworzyć spójny komplet, dlatego odradzamy dopasowywanie przypadkowego żakietu. Uwaga – sklepy często sprzedają eleganckie suknie i okrycia oddzielnie, mimo że tworzą jeden zestaw. Przed zakupem zapytaj, czy obie części są dostępne w Twoim rozmiarze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here