Jak zrobić wyjątkowe wrażenie, a jednocześnie dopasować się do charakteru imprezy? Aby osiągnąć te cele sięgamy często po ekskluzywne sukienki. Nie ma drugiego tak kobiecego elementu garderoby jak suknia, a na ważnych przyjęciach odpowiednio dobrana sukienka jest niemal elementem obowiązkowym. Jaki fason warto wybrać i co wziąć pod uwagę podczas tworzenia kreacji?

Balowa suknia czy ekskluzywna sukienka koktajlowa?

Najbardziej wystawnym typem sukni są rozbudowane modele balowe. Takie ekskluzywne sukienki często zakrywają całe nogi (a nawet ciągną się po ziemi), ozdobione są interesującymi dodatkami i sprawiają, że kobieta wygląda niemal jak królowa na balu organizowanym na swoją cześć. Choć włożenie takiego stroju jest kuszące, to jednak zwykle trafniejszym wyborem są ekskluzywne sukienki koktajlowe. To właśnie one najlepiej sprawdzają się na wszelkich imprezach firmowych oraz podczas przyjęć rodzinnych, takich jak wesela czy chrzciny, a nawet w trakcie wyjść ze znajomymi do prestiżowych miejscówek.

Sukienki koktajlowe charakteryzują się tym, że sięgają mniej więcej do kolana (mogą być trochę krótsze lub dłuższe), mają też zwykle wyraźne wcięcie w talii i odsłonięte ramiona. Jak na elegancki element ubioru przystało, nie odsłaniają one zbyt wiele ciała – głęboki dekolt w klasycznej sukience koktajlowej jest niedopuszczalny.

Koronkowe sukienki z odsłoniętymi ramionami

Podążając tym tropem, warto zwrócić uwagę na ekskluzywne sukienki o koktajlowym fasonie, pokryte w całości koronką. To hit sezonu! Klasyczna koronka świetnie prezentuje się na tego typu krojach. Postaw na odsłonięte ramiona i długość do kolan. Najbardziej uniwersalnym wyborem będą modele granatowe lub w butelkowej zieleni. Jeśli jednak uwielbiasz czerń, to… droga wolna. Koronkowa sukienka w czerni to zdecydowanie wytworny strój!

Ekskluzywna sukienka czy mała czarna?

A skoro o czerni mowa… Zapewne masz już w szafie tzw. małą czarną? Jeśli tak, zastanów się nad tym, czy to właśnie ją możesz włożyć na imprezę. Nowa ekskluzywna sukienka nie musi być koniecznością.

Najpiękniejsze w czarnych sukienkach koktajlowych jest to, że mają one bardzo uniwersalny charakter. Świetnie dają się zaadaptować do różnych okazji. O charakterze kreacji w tym wypadku tak naprawdę nie przesądza sama sukienka, ale dodatki. Jeśli chcesz, by stylizacja sprawiała bardziej ekskluzywne wrażenie, dobierz do sukienki wystawny naszyjnik lub ekstrawaganckie obuwie. Pamiętaj jednak, by nie łączyć zbyt wielu wyrazistych dodatków. Jeżeli wybierzesz fantazyjną zawieszkę na szyję, włóż skromniejsze obuwie. I na odwrót – rzucające się w oczy buty zestaw z delikatnym naszyjnikiem i skromną torebką. Zbyt duża ilość wyrazistych dodatków sprawi, że kreacja straci elegancki charakter.

Jak widzisz kupno nowej ekskluzywnej sukienki nie musi być zawsze najlepszym rozwiązaniem. Być może Twoja “mała czarna” w zupełności wystarczy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here