Domowe sposoby na nieprzyjemny zapach butów

Jak zwalczyć nieprzyjemny zapach butów? Oto 5 sprawdzonych sposobów na zlikwidowanie brzydkiego zapachu!

Nieprzyjemny zapach obuwia pojawia się wraz z wilgocią. Kiedy nasze stopy zaczynają się pocić, cała wilgoć wraz z bakteriami wchłaniana jest przez wnętrze buta, a następnie zaczyna wydzielać się odór. W zawilgoconych butach mogą rozwijać się nie tylko bakterie, ale także grzyby. Warto więc zwalczyć ten problem jak najszybciej. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów, w pierwszej kolejności należy więc usunąć wilgoć, a dopiero później sam zapach.

5 domowych sposobów, które zwalczą nieprzyjemny zapach z butów

Domowe sposoby są nie tylko tanie, łatwe i wygodne, ale także skuteczne. Nawet nasze Babcie chętnie z nich korzystały. Jednakże, skuteczność tych metod sprawia, że są popularne aż do dziś.

1. Soda oczyszczona, proszek do pieczenia, kwasek cytrynowy w proszku

To doskonałe pochłaniacze wilgoci. Wystarczy po jednej łyżeczce któregoś z tych środków wsypać do wnętrza buta, rozprowadzić i pozostawić na przynajmniej 12 godzin, aby wilgoć i zapach zniknęły. Dodatkowo, soda oczyszczana i cytryna są znanym pochłaniaczem zapachów, więc zastosowanie ich z pewnością przyniesie zamierzony efekt.

2. Szałwia lub lawenda

Właściwości tych ziół wykorzystywane są już od bardzo dawna. Nie każdy jednak wie, że włożenie kilku listków szałwii lub lawendy do butów i pozostawienie ich na noc (najlepiej na dworze), pozwoli na pozbycie się uciążliwych zapachów.

3. Zamrażanie

Jeśli trwa akurat okres zimowy, a mrozy dają się we znaki, warto to wykorzystać. Buty wkładamy do reklamówki i zawiązujemy, a następnie wystawiamy na kilkanaście godzin na balkon, a mróz zrobi swoje. Najlepiej wykorzystać tą metodą w nocy, gdy temperatura jest szczególnie niska.

4. Żwirek dla kota

Żwirek jest doskonałym pochłaniaczem wilgoci i nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy wsypać go do butów i pozostawić na co najmniej 12 godzin. Później wystarczy buty wytrzepać, bądź wyciągnąć pozostałości żwirku odkurzaczem, a kłopot z zapachem będzie zażegnany.

5. Herbata

To jeden z najbardziej znanych sposobów na nieprzyjemny zapach butów. Do każdego buta wkładamy torebkę herbaty i zostawiamy na co najmniej 24 godziny. Po tym czasie wystarczy torebki herbaty wyjąć i gotowe. Nieprzyjemny zapach powinien zniknąć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here