Długa elegancka suknia gwarantuje „wielkie wejście”. Mimo że więcej zakrywa niż odkrywa, wspaniale podkreśla sylwetkę i dodaje wdzięku. Będziesz wyglądać w niej elegancko i majestatycznie, co niewątpliwie uczyni Cię królową przyjęcia. Oczywiście nie uzyskasz pożądanego efektu, jeśli suknia uwidoczni mankamenty figury i źle ułoży się na Twoim ciele. Długie sukienki wieczorowe to trudny modowy temat, który wymaga dużej świadomości swojej sylwetki, a także rozsądnej dozy samokrytycyzmu. Jakie fasony będą do Ciebie pasować?

Eleganckie suknie wieczorowe dla „syreny”

Sukienka rybka jest dopasowana w talii i biodrach, a jej dolna część tworzy mocno rozkloszowaną formę przypominającą ogon syreny. Aby sukienka nie straciła ładnych proporcji, fason powinien płynnie rozszerzać się ok. 15 cm poniżej najszerszego obwodu bioder. Ten krój nieodparcie kojarzy się z suknią ślubną, więc żeby uniknąć porównań, unikaj jasnej kolorystyki i zbyt strojnych modeli.

Długie sukienki wieczorowe typu rybka zazwyczaj mają gorsetową górę, dlatego ten fason polecamy kobietom o smukłych i ładnie zaokrąglonych ramionach. Suknia wymaga również wcięcia w talii i perfekcyjnych bioder. Jeśli masz chłopięcą figurę, kreacja straci swoją formę i nie zapewni Ci pożądanego efektu klepsydry. Z drugiej strony, syreni fason boleśnie uwydatni również zbyt obfite biodra i masywne uda.

Co ciekawe, w „rybce” dobrze wyglądają nawet niższe kobiety, jednak wówczas należy szukać modelu ze skromniejszym i mniej rozkloszowanym dołem.

Dla kogo proste suknie wieczorowe?

Suknia sięgająca kostek lub wręcz płożąca się po ziemi zrobi wrażenie nawet gdy będzie pozbawiona okazałej formy. Proste długie sukienki wieczorowe z nierozszerzanym dołem to zazwyczaj strzał w  dziesiątkę – sprawdzają się podczas wielu okazji i zawsze wyglądają elegancko.

Niestety, po przymierzeniu takiej sukni kobieta może stwierdzić, że coś nie pasuje. Otóż prosty fason wygląda źle przy szerokich biodrach i mocno umięśnionych udach – to propozycja dla filigranowych pań o proporcjonalnych krągłościach.

Natomiast szerokie ramiona, mały biust czy odstający brzuch nie stanowią większego problemu – to kwestia dobrania odpowiedniej góry. Długie suknie wieczorowe z dekoltem typu halter sprawdzą się przy drobnym biuście, natomiast przy dużym biuście najlepiej sięgnąć po model z szerokimi ramiączkami i dekoltem V. Problematyczne ramiona i brzuch zakryje prosta sukienka o kimonowym kroju.

Długie sukienki wieczorowe z rozszerzanym dołem

Elegancka długa suknia z dopasowaną góra i rozszerzanym dołem jest bardzo korzystna dla figury – dzięki takiej kreacji z łatwością przybliżysz się do ideału, czyli sylwetki klepsydry. Suknia tworzy wcięcie w talii i świetnie maskuje masywne nogi, w dodatku prezentuje się bardzo wdzięcznie podczas tańca. Przy tym fasonie unikaj jedynie sztywnych materiałów, zamiast satyny lepszy będzie szyfon lub „lejąca” tkanina. Długie rozkloszowane suknie są dość obfite w dolnej części, dlatego zadbaj o dobre proporcje sylwetki dzięki szpilkom na wysokim obcasie.  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here