Okulary przeciwsłoneczne to gadżet, który nigdy nie wyjdzie z mody. Potrafią optycznie skorygować proporcje twarzy, znakomicie korespondują z letnimi stylizacjami, a ponadto chronią wzrok. Ich wybór jest na tyle duży, że bez trudu znajdziesz model pasujący do kształtu Twojej twarzy i nosa.  Wystarczy wybrać się do najbliższego hipermarketu, butiku czy sieciówki odzieżowej – stojaki z okularami przeciwsłonecznym zwykle uginają się od klasycznych i nowoczesnych modeli. Niemniej, jeśli naprawdę zależy Ci na bezpieczeństwie swoich oczu, wybierz się do salonu optycznego. Tylko tam masz pewność, że soczewki zapewniają maksymalną ochronę przed promieniami UV. Doradca nie tylko pomoże Ci dobrać najlepszy fason, ale i zaproponuje ciekawe rozwiązania, takie jak okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Co daje ta funkcja? Czy Twoje oczy zobaczą różnicę?

Na czym polega polaryzacja w okularach?

Aby zrozumieć pożyteczność tej technologii, musisz przypomnieć sobie lekcje fizyki. Otóż światło emitowane przez słońce, żarówki, płomień świeczki i inne źródła, to w istocie fala elektromagnetyczna rozchodząca się w różnych kierunkach. Światło padające pionowo umożliwia widzenie otoczenia, rozpoznawanie przedmiotów, rozróżnianie kolorów itp. Jednak fala może odbijać się od innych powierzchni, tworząc poziome światło odpowiedzialne za rozproszone odblaski. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją „pochłaniają” fale poziome, dlatego Twoje oczy widzą jedynie światło pionowe (a więc to „dobre”).  W efekcie nie oślepiają Cię odblaski świetlne, co wydatnie poprawia komfort widzenia podczas przebywania na słońcu. Twoje oczy nie męczą się i mogą obserwować świat bez rozpraszającego filtra. Technologia polaryzacji pomaga nie tylko w prowadzeniu auta, ale również podczas aktywności na świeżym powietrzu czy na wakacyjnym wyjeździe.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją czy zwykłe?

Oczywiście każde dobre okulary przeciwsłoneczne (kupowane u optyka lub wyspecjalizowanym sklepie) są wyposażone w soczewki z filtrem 100% UV, które zabezpieczają wzrok przed degeneracyjnym działaniem słońca. Okulary polaryzacyjne również zapewniają taki sam poziom ochrony, jednak są nieco droższe – Twoje oczy z pewnością zauważą, skąd bierze się różnica w cenie.

Otóż polaryzacja niweluje efekt „zamglonego” obrazu czy zbyt ostrego światła, dlatego nie musisz już mrużyć oczu. Sprawia, że promienie słoneczne nie odbijają się od wody, śniegu, lodu, jezdni czy skał. Kolory są żywsze, a kształty wyraźniejsze, przez co świat od razu staje się piękniejszy. Niemniej, jeśli sporadycznie sięgasz po szkła przeciwsłoneczne, trudno będzie Ci docenić tę nowoczesną technologię.

Okulary z soczewkami polaryzacyjnymi polecamy natomiast zawodowym kierowcom oraz wszystkim, którzy spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu,  m.in. rybakom, amatorom sportów zimowych, ratownikom górskim i taternikom, golfistom i rowerzystom. Takie okulary to również must have na wakacje, gdyż ułatwiają zwiedzanie i uprawianie sportów wodnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here