Błędy w makijażu

Błędy związane z makijażem, również szkodzą naszej cerze, nie tylko źle dobrane kosmetyki. Skóra wtedy zaczyna być w gorszej kondycji, zapycha się, jest przesuszona i podrażniona. Których błędów powinnyśmy unikać?

Błędy w makijażu, a nasza cera

Brak kremu, przed aplikacją podkładu – jest to podstawowy błąd, który popełnia wiele kobiet. Zadaniem kremu jest pielęgnacja, z kolei podkładu upiększanie. Gdy unikamy kremu sprawiamy, że nasza skóra staje się przesuszona, a nawet w niektórych miejscach się łuszczy. Poza tym, żeby makijaż dobrze się trzymał i wyglądał na naszej skórze, musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Obowiązkową czynnością jest również peeling, który powinnyśmy wykonać raz w tygodniu, aby pozbyć się martwego naskórka. Wtedy krem zaaplikowany na skórę, zdecydowanie lepiej zadziała.

Przeterminowany tusz do rzęs ‒ każdy tusz może być używany maksymalnie przez 6 miesięcy, od otwarcia. Gdy będzie używać go po tym okresie, możemy sprawić, że nasze oczy zaczną łzawić, pojawi się zapalenie spojówek lub podrażnienie. Jeżeli zależy nam na zdrowiu oczu, powinnyśmy jak najszybciej wymienić stary tusz na nowy. Nie warto bawić się w odświeżanie przeterminowane tuszu, ponieważ to może pogorszyć sytuację.

Przeczytaj też: https://www.kobitki.pl/smog-jak-wplywa-na-nasza-skore-twarzy/

Brudne pędzle do makijażu ‒ podczas wybierania odpowiednich pędzli do makijażu powinnyśmy wybrać takie, które mają osłonki. Jest to zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami. Druga zasada to zakup odpowiedniej ilości pędzli, każdy pędzel powinien być przeznaczony do innego kosmetyku. Nie można mieć jednego pędzla do wszystkiego. Obowiązkowo pędzle powinno się prać raz w tygodniu, najlepiej do tego sprawdzi się szampon bez SLS. Pędzle należy prać tak długo, aż woda podczas spłukiwania będzie czysta. Po odsączeniu nadmiaru wody, należy ułożyć pędzle poziomo, aż do wyschnięcia.

Nadmiernie wyregulowane brwi ‒ gdy samodzielnie zabieramy się za regulację swoich brwi, nigdy nie wychodzi z tego nic dobrego. Z czasem takie wyskubane włoski, przestają odrastać. Aby nasze brwi wyglądały naturalnie, powinniśmy dokonać delikatną korektę ich naturalnego kształtu. Gdy się boimy lub wiemy, że nie potrafimy tego zrobić, najlepiej udać się do kosmetyczki.

Nieregularny demakijaż ‒ każdego wieczoru obowiązkowo powinnyśmy zmyć makijaż, który nosiłyśmy przez cały dzień. Gdy na naszej skórze pozostaną resztki podkładu lub innego kosmetyku, prowadzi to bardzo często do trądziku lub podrażnienia.

Źródło: https://www.kolaczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here